Search

Luksusowa sypialnia w nowoczesnym stylu

Extrasoft | design- Piero Lissoni | Living Divani

Miejsce odpoczynku, refleksji i regeneracji, nowoczesna sypialnia to magiczna przestrzeń, w której marzenia stają się rzeczywistością. Luksusowa sypialnia to ukojenie od zgiełku dnia codziennego, a więc funkcjonuje poniekąd jak spa. Właśnie dlatego to nie tylko ekskluzywne łóżko świadczy o luksusie. To tak naprawdę kwestia zbudowania odpowiedniej atmosfery, która wpływa na nas, gdy wkraczamy w przestrzeń sypialni.

luksusowa sypialnia Madi Chanyshev
Wizualizacja: Madi Chanyshev

Czarna sypialnia nie jest łatwym zadaniem, ale ta przestrzeń wygląda doskonale. Czarna ściana jest wyjątkowo luksusowa, kontrastując z jasnymi podłogami i szmaragdowozieloną ścianą akcentującą. Używając czerni w sypialni, warto się upewnić, że występuje tam dużo kontrastu, przestrzeni i światła. Dzięki temu pomieszczenie nie będzie sprawiało wrażenia zbyt zamkniętego.

luksusowa sypialnia Denis Syrov
Wizualizacja: Denis Syrov

Szara sypialnia równoważy neutralne odcienie, zanurzając się w jasny i odważny świat turkusu. Ten kolor nie tylko przyciąga wzrok, ale zastosowany do mebli modułowych w sypialni tworzy współczesną estetykę z nieco futurystyczną atmosferą.

luksusowa sypialnia Johny Mrazko
Wizualizacja: Johny Mrazko

Ta luksusowa sypialnia niewątpliwie sprawia wrażenie ekskluzywności dzięki ogromnemu zagłówkowi w tej przestrzeni w kolorach ziemi. Pluszowa amortyzacja rozciągająca się na całej szerokości ściany sprawia, że ​​pokój wygląda wyjątkowo przytulnie. Oczywiście atmosfera zapewniana przez kinkiety i wbudowane światła na wezgłowiu również nie przeszkadza.

 L26/L27 Volage Bed | design: Philippe Starck | Cassina
L26/L27 Volage Bed | design: Philippe Starck | Cassina

Królewskie barwy

Od graficznych kafelków po ręcznie malowaną tapetę, architekci i projektanci prezentują niezliczone sposoby tworzenia efektownych powierzchni w sypialni. Cały wachlarz wyszukanych materiałów, odpowiednie oświetlenie i wreszcie styl wnętrza, w którym czujemy się najlepiej. Luksusowa sypialnia zaczyna się od planu, nigdy nie powstaje przypadkowo. Przestrzeń, oddech i perspektywa – właśnie one świadczą o tym, że powstaje coś więcej niż pokój do spania.

Irina Maslova
Wizualizacja: Irina Maslova

Połączenie czerwieni i zieleni to odważny wybór, który wymaga doskonałego planowania. Aby uniknąć wrażenia sypialni świętego Mikołaja warto zestawić ten duet z jasnym kolorem, takim jak żółty, różowy lub turkusowy. Dodatek roślin tropikalnych to również świetny sposób na wydobycie z tej aranżacji kwintesencji luksusu.

luksusowa sypialnia Mahmoud Wagdi
Mahmoud Wagdi

Uwodzicielskie ciemne odcienie, dzięki lampom wiszącym, są doskonale oświetlone w tej przestrzeni. Obecne na nich królewskie złoto, a także wyjątkowy żyrandol i stoliki nocne sprawiają, że ta luksusowa sypialnia wydaje się być odpowiednia dla współczesnej rodziny królewskiej.

KUOO Architects
KUOO Architects

Kolor złoty od dawna uchodzi za kolor bogactwa i dobrobytu. Nic więc dziwnego, że kojarzy się z luksusem. Ta konkretna sypialnia świadomie wykorzystuje tą prawidłowość i tworzy zabawny, ale elegancki kącik przy użyciu odrobiny farby, wyjątkowego światła i stolików w kształcie walców.

l32moov Piero Lissoni Cassina
L32 Moov | design: Piero Lissoni | Cassina

Luksusowa sypialnia a styl wystroju wnętrza

Luksusowa sypialnia główna zawsze ma swój motyw przewodni. Może to być boho, nowoczesny styl z połowy wieku, a nawet styl wiejski. Jednak każdy wybrany element powinien pasować do tej ogólnej estetyki. Musi również pasować do reszty domu. Nie zabrania się podejmować odważnych wyborów, ale w większości przypadków nowoczesna luksusowa sypialnia cechuje się neutralnością i spokojem.

luksusowa sypialnia Jessie D. Miller
Interior design: Jessie D. Miller

Styl Art Deco charakteryzuje się odważnymi kolorami, metalicznymi wykończeniami i wizualną dramaturgią. Projekt tej sypialni powstał na zamówienie eleganckiej i wyrafinowanej bizneswoman, która ceni sztukę, podróże i modę. Bazuje na kilku podstawowych kolorach, które równoważą bogactwo detali.

luksusowa sypialnia wizualizacja Mohamad Issa
Wizualizacja: Mohamad Issa

Estetyka lat 50. XX wieku święci dziś tryumfy i trudno oprzeć się wrażeniu, że to styl, który okazał się jednym z najbardziej ponadczasowych kierunków w projektowaniu wnętrz. Midcentury oznacza bowiem nieformalną elegancję, dzięki której ta sypialnia jest nie tylko urocza, ale także wygodna. Miękkie odcienie zieleni i różu doskonale współgrają z jasnym drewnem oraz białymi, ale nie nudnymi ścianami.

luksusowa sypialnia wizualiacja- Anton Yeregui
Wizualizacja: Anton Yeregui

Styl rustykalny w nowoczesnym wydaniu czerpie inspirację ze świata przyrody. Oczywiście wykorzystuje także naturalne materiały tworząc odpowiednią atmosferę, która podkreśla ich surowy urok. Ta luksusowa sypialnia to jednocześnie pomysł na pokój hotelowy. Całość zorganizowano wokół ciągnącego się od podłogi do sufitu zagłówka. W zasadzie to wycięty z jednego kawałka ogromnego drzewa element dodatkowo podświetlono od tyłu.

luksusowa sypialnia Wizualizacja- KDVA Architects
Wizualizacja: KDVA Architects

Ta industrialna sypialnia prowadzi sprawy w innym kierunku dzięki zastosowaniu minimalistycznych mebli i dużej ilości betonu. Chociaż ten projekt znacznie różni się od pozostałych warto zauważyć, że zawiera również wbudowane oświetlenie i niską platformę.

MolteniC--Twelve-AM-Neri and Rossana Hu
Twelve AM | design: Neri & Rossana Hu | Molteni & C

Luksusowa sypialnia z garderobą pod ręką

luksusowa sypialnia Evgeny Zjuba
Wizualizacja: Evgeny Zjuba

Mnogość tekstur w tym projekcie sprawia, że ​​mamy do czynienia po prostu z wizualną rozkoszą. Jedyne w swoim rodzaju lustrzana wykończenie ściany nad wezgłowiem to szczególnie odważny akcent. Unikalne elementy oświetlenia sprawiają, że luksusowa sypialnia nabiera dodatkowej wartości. Wszystko za sprawą świadomości, że w przestrzeni pojawia się coś zupełnie wyjątkowego i niepowtarzalnego.

luksusowa sypialnia Tharik Mohammed
Wizualizacja: Tharik Mohammed

Szafy najczęściej ukrywa się za ścianą, ale ta sypialnia przyjęła zupełnie inne podejście. Przy tej otwartej, szklanej garderobie umieszczonej pośrodku sypialni powstała część wypoczynkowa. To ciekawy wybór, który doskonale pasuje do tej przestrzeni.

Wizualizacja-Berga-Gonzalez-Arquitectos
Wizualizacja: Berga & Gonzalez Arquitectos

Dzięki temu otwartemu projektowi garderoba zostaje wyobrażona na nowo. Przesunięcie łóżka na środek pomieszczenia pozwoliło na zbudowanie częściowej ściany. Ta ściana nie tylko działa jak wezgłowie, ale pomaga oddzielić szafę od reszty pomieszczenia bez całkowitego jej zamykania.

luksusowa sypialnia Wizualizacja- Leyla Salayeva
Wizualizacja: Leyla Salayeva

Luksusowa sypialnia czyli przestrzeń zaczarowana

Dla niektórych luksusowa sypialnia to przestrzeń, dzięki której można się przenieść w inny wymiar lub wprost do innego świata. Jak widać brak wspaniałego krajobrazu za oknem można z powodzeniem wynagrodzić sobie doskonale dobraną, malowaną na zamówienie tapetą.

 luksusowa-sypialnia-Visualizer-Makhno-
Wizualizacja: Sergiej Makhno

Ta inspirowana Azją sypialnia nie ma wielu kolorów, ale mimo to emanuje mocnym charakterem. Wyrazisty motyw ryb koi wykorzystano zarówno na ścianie jak i na podłodze. Grafika ścienna 3D naprawdę nadaje temu pomieszczeniu dodatkowy wymiar.

luksusowa sypialnia wizualizacja DAR Studio Render
Wizualizacja: DAR Studio Render

Jeśli mamy taki widok za oknem bez wątpienia przestrzeń do spania staje się bezdyskusyjnie luksusowa. Nie potrzeba w zasadzie nic więcej – ani grafiki na ścianie, ani skomplikowanego oświetlenia.

luksusowa sypialnia wizualizacja Anna Fedyukina
Wizualizacja: Anna Fedyukina

Zieleń stanowi ciekawą dominantę zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz tej sypialni. Dywanik akcentuje rozległy widok wierzchołków drzew, który widać przez podłużne okno. To dość unikalna konfiguracja dla okna, ale naprawdę określa ten projekt.

Poltrona Frau Coupé Beds by GamFratesi | Poltrona Frau
Coupé Bed | design: GamFratesi | Poltrona Frau

Budowanie nastroju

Lampy stołowe, poduszki i wspaniała szafka nocna pomoże nadać przestrzeni charakterystyczny styl. Luksusowa sypialnia to bez wątpienie połączenie nowoczesności i klasyki. Właśnie dlatego dobrze, gdy elementy naturalnie pasują do konkretnej przestrzeni, bez wysiłku emanując urokiem luksusowych sypialni z przeszłości. Przede wszystkim więź należy zwrócić uwagę na indywidualny gust mieszkańca. Jednak warto mieć na uwadze także tekstury zastosowane w innych obszarach.

Paris | design- Paola Navone | Baxter
Paris | design: Paola Navone | Baxter

Nie chodzi o gabaryt – kilka małych przedmiotów osobistych może znacznie przyczynić się do ustalenia tonu i motywu pomieszczenia. W sypialni centralnym punktem zawsze powinno być łóżko, które tym samym stanowi punkt odniesienia. Właśnie dlatego luksusowa sypialnia obejmuje akcesoria idealnie do niego dopasowane.

luksusowa sypialnia | Visualizer- Leyla Salayeva
Wizualizacja: Leyla Salayeva

Prosta sypialnia została przekształcona poprzez zastosowanie akcentującej ściany połączonej z rzeźbą ścienną. Użycie teksturowanej ściany, która stanowi akcent sprawia, że luksusowa sypialnia staje się nie tylko bardziej interesująca wizualnie. Nadaje też wymiar w pomieszczeniu, co z kolei sprawia, że będzie ono bardziej luksusowe.

Spencer | design: Rodolfo Dordoni | Minotti
Spencer | design: Rodolfo Dordoni | Minotti

Najważniejszy mebel w sypialni

Nowoczesne sypialnie, oazy relaksu, preferują designerskie łóżka, które wyróżniają się gładkością i komfortową elegancją. Opływowe kształty i dobrze wyważone objętości potęgują uczucie lekkości i przyjemności. Niejednokrotnie zaprojektowano je tak, aby współgrały z dopasowaną gamą sof i foteli. Wyjątkowe ramy łóżek zawierają stałe odlewane aluminiowe konstrukcje i elastyczne struktury, doskonale harmonizujące z szeroką gamą niskich stołów i taboretów.

Yang | design: Rodolfo Dordoni | Minotti
Yang | design: Rodolfo Dordoni | Minotti

Kształty składają się ze smukłych, minimalistycznych linii, poliuretanowej wyściółki i wezgłowia z miękkimi poduszkami wzmocnionymi wieloma warstwami pianki i puchem. Skóra i tkaniny poddaje się serii specjalistycznych zabiegów, aby wykończenia przedstawiały nowatorskie interpretacje.

Cassina L60 Bio-mbo Bed by Patricia Urquiola | Cassina
L60 Bio-mbo | design: Patricia Urquiola | Cassina

Mistrzostwo rzemieślników odnajdujemy w efektownych pikowaniach, kontrastowych przeszyciach czy wyrafinowanych kolorach. Personalizacja i łatwość, z jaką można łączyć poszczególne elementy, sprawiają, że łóżka stają się prawdziwą oazą stylu i funkcjonalności. Wzbogacają przestrzeń życiową o rzemieślnicze piękno, które rośnie i rozwija się wraz z upływem czasu.

luksusowa sypialnia | Visualizer- Dmitry Koval & Hank Smith
Wizualizacja: Dmitry Koval & Hank Smith

Luksusowa sypialnia wymaga, aby łóżko było wygodne, ale równocześnie stylowe. Doskonały przykład stanowi to nisko ułożone na podłodze łoże. Jest to mebel wyjątkowy i niezwykle elegancki, osadzony tak nisko nad ziemią. Czyni go to jedną z pierwszych rzeczy, które zwracają uwagę w tym pokoju. A to nie łatwe zadanie, biorąc pod uwagę, że pyszni się tu także wspaniała, błyszcząca ściana z płytek i drzwi tarasowe, które otwierają się na oszałamiający widok.

luksusowa sypialnia w nowoczesnym stylu | design- Crosby Studios NY
Interior design: Crosby Studios, NY

Gra mocnymi akcentami

Założyciel Crosby Studios Harry Nuriev i jego partner Tyler Billinger połączyli białe kafelki ze złotym, zaokrąglonym wezgłowiem. W ten sposób powstała wyrazista ściana w sypialni ich nowojorskiego mieszkania. Nuriev i Billinger nie powstrzymywali się, gdy przyszło do projektowania pozostałej części pokoju. Może on się pochwalić ultrafioletowymi stolikami bocznymi i poduszkami, a także lampą w kształcie dłoni.

luksusowa sypialnia hygge interior design Melina Romano
Interior design: Melina Romano, Sao Paulo

Cegły w kolorze jasnobrązowym znajdują się we wspólnych przestrzeniach mieszkalnych tego apartamentu w Sao Paulo. Prowadzą także do sypialni, tworząc rustykalną ścianę, wykończoną długim wezgłowiem obitym tkaniną w kolorze terakoty. Projektantka wnętrz Melina Romano wyjaśniła, że ciepła mieszanka materiałów i kolorów ma służyć atmosferze hygge. To duńskie określenie na poczucie przytulności lub zadowolenia.

luksusowa sypialnia Stadt Architecture
Interior design: Stadt Architecture, NY

Złota farba zdaje się spływać po malowniczej, ciemnozielonej ścianie, która pyszni się w sypialni tego nowojorskiego mieszkania. Właściciele, którzy pochodzili z południowo-zachodniej Kanady, chcieli wnieść do wnętrza mieszkania bujną zieleń krajobrazów ich rodzinnego miasta. 

luksusowa sypialnia Lucas y Hernández-Gil
Interior design: Lucas y Hernández-Gil, Madryt

Duży kobaltowo-niebieski okrąg tworzy prostą, ale efektowną ścianę w sypialni dwupoziomowego apartamentu w Madrycie. Ten odcień niebieskiego i koralowo-pomarańczowy zastosowano także w pozostałej części domu. Stanowią one hołd dla kolorów użytych w obrazie o numerze 14 XX-wiecznego artysty abstrakcyjnego Marka Rothko.

luksusowa sypialnia Azovskiy & Pahomova Architects Ukraina
Interior design: Azovskiy & Pahomova Architects, Ukraina

Minimalistyczna, ale luksusowa sypialnia

Plamy rdzy zabarwiają ciemną ścianę wyłożoną płytkami łupkowymi, która rozciąga się z tyłu głównej sypialni. To fragment domu rodzinnego w ukraińskim regionie Dniepr. Okna sięgające od podłogi do sufitu, biegnące wzdłuż sypialni, działają jak kolejna ściana, zapewniając niezakłócony widok na ogród krajobrazowy i pobliską rzekę.

luksusowa sypialnia wizualizacja Zrobym
Wizualizacja: Zrobym

Luksusowa sypialnia w minimalistycznym stylu często operuje dominującym neutralnym kolorem. Jednak nie oznacza to, że taka aranżacja musi być pozbawiona koloru. Doskonały przykład stanowi niebieski narożnik w tej sypialni.

Interior design- Sergiej Makhno
Interior design: Sergiej Makhno

Rzędy zaokrąglonych płytek ceramicznych tworzą niemal łuskowatą powierzchnię na ścianie sypialni gościnnej w domu rodzinnym architekta Siergieja Machno. Jest to jedna z kilku charakterystycznych ścian, które Machno wkomponował w posiadłość. Ściana gipsowa w jego własnej sypialni została wyrzeźbiona tak, aby przypominała skalistą ścianę klifu.

luksusowa sypialnia Atelier Dialect
Interior design: Atelier Dialect

Niezwykła sypialnia i łazienka na otwartym planie w mieszkaniu w Antwerpii zawiera wyrazistą ścianę wyłożoną kontrastującymi czarno-białymi kafelkami. Służy jako graficzne tło wolnostojącej wanny, owiniętej błyszczącymi panelami z lustrzanej stali.

 luksusowa sypialnia wizualizacja Julia Ljublianova
Wizualizacja: Julia Ljublianova

Ogromne wezgłowie

Na ścianie tej sypialni, nad wezgłowiem ciągnącym się przez całą szerokość ściany znajduje się osobista galeria sztuki. Bez wątpienia sztuka określa ekskluzywny charakter wnętrza. Tak więc pozostałe, stosunkowo proste umeblowanie równoważy i wycisza dwa arcyluksusowe elementy.

luksusowa sypialnia wizualizacja VizLine Studio
Wizualizacja: VizLine Studio

Poza obszernym, asymetrycznym i dwukolorowym wezgłowiem ten wystrój obejmuje także marmur i drewno. Te materiały bardzo często pojawiają się w duecie w projektach wyrafinowanych sypialni. Pozwalają projektantom na niezliczone wariacje na temat szlachetnych wykończeń i finezji wykonania.

luksusowa sypialnia wizualizacja Alexander Savinov
Wizualizacja: Alexander Savinov

Przybrudzony róż nadaje temu pomieszczeniu kobiecy charakter, jednak go nie przytłacza. Elementy, które bez wątpienia wnoszą jakość i klasę do sypialni to usytuowany na końcu łóżka puf oraz wygodny fotel do czytania.

luksusowa sypialnia Wizualizacja Meshchankin Artem & Sergey Makhno
Wizualizacja: Artem Meshchankin & Sergiej Makhno

Choć nie mamy tu do czynienia z wezgłowiem, a z niezwykłą ścianą akcentującą ta wizualizacja doskonale oddaje dzisiejsze znaczenie luksusu. Dzieła sztuki użytkowej podkreślają wyjątkowy charakter przestrzeni, a artyzm samego projektanta potrafi jeszcze bardziej uwydatnić ich wartość.

Biarritz | design- Samuel Accoceberry | Flexform
Biarritz | design: Samuel Accoceberry | Flexform

Czego potrzebuje luksusowa sypialnia?

Podsumowując najistotniejsze elementy, bez których żadna luksusowa sypialnia obyć nie nie może należy oczywiście zacząć od łóżka. To ten mebel gra główną rolę we wnętrzu i dla niego tak naprawdę tworzymy scenografię. To do niego dobieramy puf, fotele dywan oraz dekoracje.

Majal | design- Carlo Colombo | Flou
Majal | design: Carlo Colombo | Flou

Właśnie dlatego drugim dominującym elementem w prywatnej przestrzeni dedykowanej wypoczynkowi staje się ściana za łóżkiem. Istnieją niezliczone możliwości podkreślenia tej płaszczyzny – drewno, marmur, tapeta, metal. Dzięki kreatywności projektanta powstaje wyjątkowy, silny akcent, który przykuwa największą uwagę.

Gregory | design- Antonio Citterio | Flexform
Gregory | design: Antonio Citterio | Flexform

Stoliki nocne także pełnią dekoracyjną funkcję, jednak przede wszystkim stanowią podstawę dla nocnych lampek i pozwalają ukryć lub wyeksponować to co niezbędne dla mieszkańców. Ciekawy i chętnie stosowany zabieg to nieoczywista konfiguracja, czyli różne meble po dwóch stronach łóżka. To intrygujące zestawienie można spotęgować dzięki umieszczeniem nad jednym ze stolików lampy wiszącej, zamiast lampki stołowej.

Gaudì | design- Matteo Nunziati | Flou
Gaudì | design: Matteo Nunziati | Flou

Wreszcie światło, a raczej przestrzeń, którą to światło kreuje. Ponieważ wśród największych luksusów XXI wieku króluje przestrzeń, widok za oknem i… czas na relaks w błogiej atmosferze wykreowanej przez indywidualny gust.

Zobacz także:

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close