Search

2019 Poltrona Frau | Reinterpretacja 100-letniego fotela

Poltrona Frau

2019 – stulecie Poltrona Frau

Oczekiwany powrót ponadczasowej klasyki. Aby uczcić swoje stulecie w 2019 roku, Style & Design Centre Poltrony Frau podjęło współpracę z Roberto Lazzeronim, by w efekcie ponownie przedstawić kultowy fotel sprzed stu lat.

2019 Poltrona Frau

Od 1919 do 2019 roku: dokładnie sto lat i nowa nazwa, nowe wymiary oraz nowe proporcje. Wszystko w historycznym skórzanym modelu capitonné Poltrona Frau zmieniło się, a mimo to to Roberto Lazzeroni i Poltrona Frau z powodzeniem zinterpretowali ten ponadczasowy klasyk, zachowując jego oryginalnego ducha.

2019 Poltrona Frau
Poltrona Frau

Nie bez znaczenia jest fakt, że powrócono do fotela, który przez sto lat uosabiał istotę Poltrona Frau. 1919 był klasykiem od samego początku, przeznaczonym by pozostawiać niezatarte wrażenie. Duży, mocny, wyściełany ręcznie, całkowicie i kunsztownie tapicerowany skórą. Ze zwieńczeniami w podłokietnikach i w słynnym motywie capitonné oparcia.

Poltrona Frau

2019 – nowoczesne poczucie komfortu

Roberto Lazzeroni podszedł do tej ikony designu z najwyższym szacunkiem i oddaniem. Oglądał go z pietyzmem, chcąc uchwycić jego ducha. I doszedł do wniosku, że będzie wygodniejszy, jeśli zastosuje nowoczesne pojęcie komfortu. Opuścił zatem siedzenie i osiągnął zrelaksowaną i nieformalną pozycję. Dodał podnóżek, aby stworzyć rozwiązanie dla osiągnięcia maksymalnego relaksu. 2019 pozostał jednak doskonale nienaruszony. Intrygujący, wyrafinowany, wygodny, gotowy przybrać tą samą elegancką pozę.

Poltrona Frau

Konstrukcja nośna fotela 2019 wykonana jest z litego buku. System sprężyn siedziska, oparcia i podłokietnika składa się z ręcznie wiązanych stalowych podwójnych  sprężyn podwójnych przymocowanych do pasów jutowych. Siedzisko, oparcie i podłokietniki są wyściełane różnego rodzaju końskim włosiem. Poduszka siedziska jest z puchu, z wkładką stabilizującą z pianki poliuretanowej. Cała tapicerka to skóra Pelle Frau®, z ręcznym wykończeniem ozdabiającym capitonné. Tylną część oparcia fotela upiększają wyrafinowane zszyciami skóry. Rama z czterema nogami litego jesionu malowanego na kolor Moka zdobi spód siedziska. Nogi mogą być zakończone metalowymi nasadkami w kolorze złotym lub szarym, bądź też metalowymi nasadkami z tyłu i obrotowymi kółkami z przodu. Fotel 2019 jest również dostępny w wersji z obrotowym owalnym blatem z litego jesionu, krytym skórą siodłową barwioną Testa di moro. Umożliwia on odłożenie urządzenia elektronicznego, książki lub innych drobnych rzeczy osobistych.

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close