Search

CRYSTAL HERITAGE: Gallotti&Radice  na  Italian Glass Week 2022

W Międzynarodowym Roku Szkła, druga edycja Vision Milan Glass Week i szósta edycja Tygodnia Szkła w Wenecji połączyły się, by zapoczątkować Włoskie Tygodnie Szkła – wydarzenie obejmujące całą ofertę szkła przemysłowego, wzorniczego, artystycznego i rzemieślniczego łańcuch. Gallotti&Radice podczas tego wydarzenia zaprezentowało instalację Crystal Heritage: ponadczasową podróż przez spuściznę firmy, która rozpoczęła się jako przestrzeń artystyczna poświęcona dekoracji szkła.

 

 


Turris Vitrea, prezentowane prace: Riccardo Dalisi – Scala Celeste, Ugo La Pietra – Interno Esterno, Pierangelo Gallotti – Evoluzione.

Gallotti&Radice – kryształowe arcydzieła

Właśnie z okazji tej ważnej inicjatywy projekt TURRIS VITREA ponownie nabiera blasku. Są to instalacje artystyczne między niebem a ziemią, wykonane z najbardziej transparentnych materiałów, aby podkreślić umiejętność firmy w przekształceniu kryształu w taflę. W ramach bezprecedensowej prezentacji we Flagship Store przy via Cavallotti 16 w Mediolanie, odwiedzający będą mogli podziwiać chóralny hołd dla kryształu, który obejmuje historyczne i kultowe produkty, takie jak stoły okolicznościowe T33 i T35 zaprojektowane przez założyciela firmy Pierangelo Gallottiego, wyróżniające się kultowym metalowym złączem, z najnowszym projektem, którego kuratorem jest Pinuccio Borgonovo, posągowym stołem Simpòdio w nowej odsłonie.

 

Od 1955 roku Gallotti&Radice jest pierwszą firmą we Włoszech, promującą zamiłowanie do nauki i wykorzystania kryształu w meblach. Nawet dzisiaj niekwestionowanym protagonistą kolekcji pozostaje połączenie tradycji i innowacji oraz szkła modulowane w niesamowitej gamie wykończeń oraz w połączeniu z innymi szlachetnymi materiałami.

Zobacz także:

Caffè Populaire na Milan Design Week

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close