Search

Projekt apartamentu z arystokratycznym rodowodem

casa-mille-projekt apartmentu-fabio-fantolino_01

Apartament Casa Mille leży we wnętrzach XIX-wiecznego pałacu, który kiedyś należał do włoskiego szlachcica, hrabiego Callori. Jego przestrzenie mieszkalne przejmują przedłużenie parteru, które dobudowano do palazzo w 1930 roku, aby pomieścić osobisty warsztat hrabiego i stajnie dla koni. Lokalny architekt Fabio Fantolino całkowicie przebudował tę część budynku, aby stworzyć własny komfortowy dom. Dzięki niemu postał projekt apartamentu obejmujący eksplozję petrolowych zieleni i niebieskości.

casa-mille-projekt apartmentu-fabio-fantolino_02

Barwny i wyrafinowany projekt apartamentu

Ze względu na fakt, iż niewiele oryginalnych elementów można było zachować, aby nadać pomieszczeniom charakteru, zastosowano kolor.  Fantolino zdecydował się na naturalne tony, które odnalazł w otoczonym murem ogrodzie. Zestawił je z ostrzejszymi odcieniami, mającymi na celu oddawać wielkomiejski charakter Turynu.

casa-mille-projekt apartmentu-fabio-fantolino_03

Salon umeblował za pomocą tapicerowanych mebli w kolorach ziemi i o zaokrąglonych krawędziach. Pomiędzy sofami w odcieniach beżu ustawił stolik z blatem ze szkła w kolorze bursztynu. Jego miękkie linie idealnie pasują do kształtów siedzisk.

casa-mille-projekt apartmentu-fabio-fantolino_04

Na tle drewnianej ściany w rogu pomieszczenia architekt ustawił swoje biurko – oszczędne w formie, lecz wyraziste dzięki charakterystycznej konstrukcji i petrolowej barwie blatu.

casa-mille-projekt apartmentu-fabio-fantolino_05

Na podłodze wylano beton, co bez wątpienia stanowi ukłon w stronę historii budynku. W tym miejscu najprawdopodobniej znajdowały się oryginalnie podobne podłogi, ponieważ warsztat wymagał wytrzymałego i trwałego rozwiązania. Sam architekt podkreśla ich dualizm:

Odzwierciedla historyczną duszę domu i ogarnia współczesną część industrialnym wykończeniem”

Przejście w kształcie łuku prowadzi do jadalni, w której główną rolę gra długi stół z błyszczącym, wiśniowo-czerwonym blatem.

casa-mille-projekt apartmentu-fabio-fantolino_06

Głębokie odcienie, beton i drewno

Niebieskawy odcień benzyny pojawia się ponownie w przezroczystej ściance działowej z drzwiami na końcu pokoju. Objęte w drewniane ramy, barwne i transparentne szyby, wyznaczają granicę pomieszczenia, jednocześnie otwierając się na resztę wnętrz.

casa-mille-projekt apartmentu-fabio-fantolino_07

Projekt apartamentu objął tylko jedną przestrzeń pochodzącą z oryginalnej, XIX-wiecznej części palazzo. To znajdująca się z szklaną przegrodą kuchnia, którą wyłożono drewnianą podłogą w jodełkę. Natomiast szafki w kolorze morskiej zieleni ozdobiono miedzianymi uchwytami.

casa-mille-projekt apartmentu-fabio-fantolino_08

Tu także stanął prosty stół śniadaniowy otoczony krzesłami obitymi aksamitem w kolorze umbry.

Materiały w każdym pokoju wynikają z siebie i ze sobą kontrastują, wzmacniając nawzajem swoje wykończenia”, dodał Fantolino.

casa-mille-projekt apartmentu-fabio-fantolino_09

Niebieskie meble i betonowe podłogi również pomagają zrównoważyć bogactwo kolorów i materiałów, które pojawiają się w innych częściach domu, takich jak łazienka. Tutaj ściany pokrywają kremowe kafle lub blady, żyłkowy marmur. Wykonana na zamówienie szafka pod umywalkę powstała amerykańskiego drewna orzechowego. Ułożone w stos szklane cegły tworzą ekran kabiny prysznicowej.

casa-mille-projekt apartmentu-fabio-fantolino_10

casa-mille-projekt apartmentu-fabio-fantolino_11

casa-mille-projekt apartmentu-fabio-fantolino_12

Zobacz także:

projekt-apartamentu-z-basenem-i-lasem-w-tle

minimalistyczne-apartamenty-na-wakacje-w-miescie

projekt-baru-goscinnosc-wg-vyta-farnese

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close