Search

Nowoczesne wnętrze z widokiem na wodę

nowoczesne wnętrze © Dylan Chandler 01

Nadchodzące lato przynosi potrzebę spokoju i lekkości. Nowoczesne wnętrze koncentruje się na typowych składowych letniego relaksu. W interpretacji Living Divani oznacza to otulający komfort i nieformalną elegancję tapicerowanych mebli. Regenerująca moc bliskiej obecności wody to niewątpliwy atut kilku najnowszych realizacji, w których je wykorzystano. Od zapierającego dech w piersiach widoku na panoramę Nowego Jorku do dzikiej śródziemnomorskiej przyrody, od uspokajającego krajobrazu jeziora po idealną geometrię basenu. Nowoczesne wnętrze, w zestawieniu z wodą, przywodzi na myśl leniwie i bezpiecznie dryfującą tratwę.

nowoczesne wnętrze © Dylan Chandler
© Dylan Chandler

Nowoczesne wnętrze z widokiem na NY

Rezydencjalny projekt spektakularnego apartamentu w Dumbo stworzyli architekci i projektanci wnętrz z pracowni West Chin. Duże okna gwarantują bezustanną przyjemność płynącą z roztaczającej się za nimi wyjątkowej panoramie Nowego Jorku. Aby zaspokoić potrzeby młodej rodziny z Brooklynu, studio wybrało ikonę marki Living Divani. Na środku salonu stanęła zatem duża kompozycja Extrasoft autorstwa Piero Lissoni. Obita eleganckim materiałem w szarym kolorze, stanowi idealne i wszechstronne rozwiązanie. Można z niej  jednocześnie podziwiać widoki na zewnątrz i odpoczywać przed telewizorem. W każdej z tych sytuacji sofa Extrasoft zapewnia nieporównywalną atmosferę relaksu.

nowoczesne wnętrze living divani © Yiorgos Kordakis plane house
© Yiorgos Kordakis

Wakacyjne nowoczesne wnętrze

Idea przyświecająca Plane House, projektu rezydencjonalnego K-studio na wyspie Skiathos w Grecji, to połączenie przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej. Chodziło tu o wyciągnięcie maksymalnych korzyści z nich obu, przy jednoczesnej minimalizacji wpływu na otaczający krajobraz. Aby uniknąć objętości dzielących i dominujących w przestrzeni, wprost w zbocze wstawiono płaszczyzny poziome. W ten sposób zapewniono od razu przestrzenie do opalania, spania i jedzenia, a także rozległy, ocieniony otwarty obszar. Każdy z poziomów schładza i ocienia przestrzeń poniżej, jednocześnie umożliwiając przepływ światła słonecznego i zachowując wspaniały widok na wybrzeże.

nowoczesne wnętrze living divani © Yiorgos Kordakis plane house 01

Przestrzeń między płaszczyznami definiują różne elastyczne panele i szklane ekrany. Wyznaczone strefy gotowania, jedzenia i relaksu są przesunięte względem siebie, aby zapewnić przytulność bez poświęcania otwartości. Bohaterem cudownego obszaru z widokiem na morze jest duża kompozycja Extrasoft. Modułowa sofa autorstwa Piero Lissoni tutaj pyszni się w kremowej skórze. Celebrowany krajobraz ciągnie się ponad zieloną płaszczyzną dachu, skrada się wzdłuż granic terenu i bez zakłóceń przenika przestrzeń.

nowoczesne wnętrze living divani © Alessandra Bello 01
© Alessandra Bello

Nowoczesne wnętrze letniej rezydencji

Ta rezydencja projektu REISARCHITETTURA znajduje się na wsi Apulii i łączy oryginalną kamienną konstrukcję z oszczędnością, z której słynie nowoczesne wnętrze. Tradycja i współczesność łączą się również dzięki połączeniu wyrafinowanych i charakterystycznych materiałów. To one, dzięki świetnemu dialogowi, tworzą jednorodną scenerię. Projekt polegał na rozszerzeniu letniego domku, który powiększono o nową część dzienną. Nowoczesne wnętrze objęło więc otwartą przestrzeń, z której przez duże okno można podziwiać widok na basen i dolinę. Wygodę zapewniają sofy Floyd-Hi, w wersjach liniowej i eliptycznej, projektu Piero Lissoniego.

nowoczesne wnętrze living divani © Alessandra Bello

Na szczególną uwagę zasługują detale podłokietników i poduszek oparć umieszczone między konstrukcją a siedziskiem i pokryte tkaniną w odcieniach odpowiednio bieli i pudrowego błękitu. To one witają ciało zapraszając do relaksu i do poświęcenia się dobremu samopoczuciu. Wybór, zarówno tych mebli, jak i pozostałych produktów i materiałów, charakteryzuje skrajny minimalizm. Tradycyjny mlecznobiały tynk na ściany, kamień Apricena na zewnętrznych podłogach i gładkość betonu na ścianach wewnętrznych. Wszystkie powierzchnie stanowią doskonałe tło dla niuansów i delikatnych kolorów mebli tapicerowanych i akcesoriów, które zamieszkują te przestrzenie.

nowoczesne wnetrze living divani garda 02

Minimalizm nad jeziorem Garda

Na jednym ze stoków północno-wschodniego brzegu jeziora Garda kilku przedsiębiorców zdecydowało się zrealizować projekt eleganckiej luksusowej willi. Założyli stworzenie minimalistycznej, delikatnej, ale ekskluzywnej w każdym szczególe nieruchomości. Dzięki dużym panoramicznym oknom, wnętrza zalewa naturalne światło. To także im zawdzięcza się możliwość podziwiania fantastycznego krajobrazu otaczającego dom. Zawsze w centrum uwagi, rozwijająca się pośrodku otwartego planu kompozycja Extrasoft oferuje wiele konfiguracji dla odpoczynku. Krzesła Mini Jelly wokół jadalnianego stołu, pokrywa odcień czystej bieli, który przenika każdą przestrzeń.

nowoczesne wnetrze living divani garda 03

Miękkie kształty łóżka Extrasoft dominują w części sypialnej, prawdziwej wyspie przeznaczonej do odpoczynku. Jednak zdecydowanie najsilniej wyróżnia ten projekt taras, skąd rozpościera się cudowny widok na jezioro Garda. Doceniając jego medytacyjny wymiar, do umeblowania wybrano Clivio, pokryte dekoracyjnymi wzorami w odcieniach czerni i bieli. Rzeźbiarski, żywy projekt, przekształca się z leżanki w ławkę, oferując wiele sposobów użytkowania, samodzielnie lub w grupie.

nowoczesne wnetrze living divani garda 01

 

Zobacz także:

living-divani-i-piekni-dwudziestoletni

nowoczesne-wnetrza-brazylijski-modernizm

minimalistyczne-wnetrza-i-oswojony-brutalizm

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close