Search

Lema i 25 lat rozwoju systemu Selecta

lema selecta 10

Nowy katalog to w zasadzie monografia wydana z okazji 25-lecia Selecta, najlepiej sprzedającego się niestandardowego systemu modułowego Lema. Katalog o wyrafinowanym układzie ujawnia nowe treści ikonograficzne i techniczne. Niekwestionowanym bohaterem jest Selecta, architektura skali dla przedmiotów i myśli. Od 1995 roku Selecta jest wyrazem swobodnego planowania, wolnego od schematów i ograniczeń.

lema selecta 01

Modułowy system bezustannie ewoluuje, dostosowywany i elastyczny, zarówno pod względem estetyki jak i funkcjonalności. Selecta rozwija się z rygorystyczną idealną geometrią i kreatywnością konstrukcji bez ograniczeń co do rozmiaru. Architektoniczna kratka wymyślona jako białe płótno do malowania, opracowana w oparciu o potrzeby funkcjonalne i osobistą estetykę. Naprawdę indywidualny produkt, który wykorzystuje wiedzę specjalistyczną firmy Lema i jej współczesne procesy produkcji.

lema selecta 07

Katalog Lema od Lissoni GraphX

Koncepcja katalogu obejmuje nowy projekt graficzny stworzony przez Lissoni GraphX, przyjęty już wcześniej dla systemu modułowego LT40. Ujawnia on wyjątkowość Selecta poprzez zdjęcia zestawów z wciągającą i urzekającą architekturą. Historię designu podzielono na rozdziały zdefiniowane według różnych domowych scenariuszy, które wykorzystują Selectę.

lema selecta 05

To salon i jadalnia, gabinet i biblioteka, korytarz oraz pomieszczenia gospodarcze. Każdemu z dedykowanych rozdziałów towarzyszy prezentacja wyjątkowych kompozycji niestandardowych. Dzięki bryłom podwójnej wysokości, elementom rozdzielającym czy nieoczekiwanym cięciom, Selecta potwierdza wiodącą rolę w definiowaniu przestrzeni.

lema selecta 08

Półtora tysiąca elementów Selecta

Biorąc pod uwagę ponad 1500 elementów, możliwości kompozycji są praktycznie nieograniczone. Selecta zamieszkuje dom z elegancją, naturalnością, inteligencją, tworząc regały, ściany wyposażone w sprzęt AV. Zapewnia stanowiska do nauki i pracy, a także przegrody. Potrafi stworzyć otwarte kompozycje lub takie z zamkniętymi przegródkami, użyteczne w pomieszczenia służbowych i na korytarzach.

lema selecta 02

Rozwiązania o podwójnej wysokości idealnie sprawdzą się na poddaszu lub na klatce schodowej. Selecta wysoce konfigurowalna gra pełnych i pustych przestrzeni, która potrafi dostosować się do nowych wymagań funkcjonalnych i estetycznych.

lema selecta 09

Do jednostek otwartych można dodać drzwi i pojemniki; podświetlane diodami drewniane półki zapewniają efekt opromieniającej jasności. Przeszklone i wystające drzwi, zarówno podwójne, jak i narożne, dodatkowo wzbogacają projekt. Dla osób poszukujących regałów do ekspozycji wyjątkowych obiektów, nisze z aksamitnymi panelami tylnymi i szklanymi półkami tworzą scenerię o uwodzicielskim uroku.

lema selecta 06

Robiona na specjalne zamówienie Lema już w standardzie oferuje maksymalną ekspresję Selecta również z punktu widzenia materiałów i wykończeń. To Assemblages, sekcja poświęcona historii różnych stylistyk Selecta, wizualizowanych poprzez kreatywne tablice nastrojów. Ten rodzaj wewnętrznego badania ma na celu podsumowanie elegancji i nieoczywistych efektów estetycznych. Pojawiają się więc tutaj niepublikowane wcześniej kombinacje materiałów i wykończeń dla niezwykle elastycznych rozwiązań.

lema selecta 03

lema selecta 04

 

Zobacz także:

lema-2019-obfitosc-nowych-historii

wloscy-mistrzowie-designu-cz-1

home-office-jak-zaprojektowac-domowe-biuro

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close