Search

Głośnik bluetooth czy chmura?- przełomowa innowacja

Lewitująca chmura-głośnik Richarda Clarksona

Unosząca się w powietrzu świecąca chmura, zaprojektowana przez Richarda Clarksona to nie tylko fantazyjna dekoracja wnętrza. Projektant umieścił w niej sterowany pilotem głośnik z systemem Bluetooth. Projekt „The Making Weather” jest owocem współpracy Clarksona oraz firmy specjalizującej się w tworzeniu lewitujących produktów Crealev.

Lewitujący głośnik

Puchata obudowa jest wykonana z białych włókien poliestrowych. Chmura oraz jej podstawa skonstruowana została przy użyciu magnetycznych komponentów, które sprawiają, że całość unosi się kilka centymetrów nad bazą. Według projektanta chmura ma wbudowany system obracania się oraz możliwość lekkiego poruszania się w górę i w dół, by sprawiać wrażenie realistycznego zjawiska pogodowego.

Bezprzewodowy cud techniki

Podczas gdy baza głośnika musi pozostać podłączona do prądu, bezprzewodową chmurę zasila akumulator. Pomimo tego, że urządzenie jest jeszcze prototypem, projektant twierdzi, że to tylko kwestia czasu, zanim urządzenie stanie się dostępne na rynku dla wszystkich. „Kształt chmury jest zaprojektowany tak, by przedstawiać unoszącego się nad horyzontem cumulusa, chociaż inspirację czerpaliśmy także z ikon komputerowych systemów chmury”, mówi Clarkson. „Każda chmura jest ręcznie drapowana, co sprawia, że ma niepowtarzalny wygląd”, dodaje.

Początkowym zamysłem projektanta był głośnik w kształcie obłoku, zwisający z sufitu. Clarkson znany jest z tworzenia koncepcyjnych wersji zwykłych produktów. Wcześniejszym projektem nowozelandzkiego projektanta był, nowoczesny smartfon z dotykowym ekranem od frontu oraz z archaicznym mechanizmem tarczowego telefonu z tyłu.

https://pointofdesign.pl/technologie/nowe-glosniki-bangolufsen/

https://pointofdesign.pl/technologie/beoplay-a1-maly-wielki-dzwiek/

https://pointofdesign.pl/technologie/beolab-90-rzemioslo-i-technologia/

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close