Search

Jacht Sanlorenzo SX88 z wnętrzami Piero Lissoniego

Jacht Sanlorenzo SX88- projekt wnętrza Piero Lissoni

Im większy jacht, tym większe pole manewru, jeśli chodzi o jego design, parametry techniczne, dodatki oraz wykończenie. Najlepiej uświadamia to wizyta w pierwszej na świecie galerii poświęconej ekskluzywnym łodziom – SuperYacht Gallery w londyńskiej Saatchi Gallery. Otwarta w czerwcu 2017 r. wystawa pokazuje tę zależność w całej okazałości: jeżeli masz odpowiedni budżet, nieograniczoną wyobraźnię i duszę łowcy przygód, na pokładzie jachtu możesz robić wszystko, co ci się podoba.

Jacht typu crossover

Firma Sanlorenzo zaprezentowała niedawno jacht, który idealnie wpisuje się w trend wielofunkcyjnych łodzi. SX88 to najnowszy model jachtu typu crossover. Zaprojektowany został, by spełniać marzenia wymagających klientów. W porównaniu do modeli z poprzednich lat ma całkowicie inną, bardziej otwartą konstrukcję. Zamiast zbędnych zabudowań pokładu projektanci zdecydowali się na przeszkloną nadbudówkę, zdającą unosić się nad kadłubem. Dwudziestosiedmiometrowa łódź to prawdziwa perła morskiego designu.

Pływający apartament Sanlorenzo składa się z trzech pokładów, zaprojektowanych tak, by klienci mogli się na nich opalać, mieć dostęp do morskich kąpieli i urządzać wystawne kolacje. Pod pokładem znajduje się pięć luksusowo urządzonych kabin oraz kajuta dla załogi. Łódź SX88 w większej wersji wyposażona jest w dodatkowe agregaty high-tech.

Piero Lissoni dekoruje wnętrza Sanlorenzo

Projekt wnętrza jachtu stworzył Piero Lissoni, kadłub i nadbudówkę zaprojektował zaś Lou Codega. W ubiegłych latach głównymi artystami odpowiedzialnymi za wygląd jachtów Sanlorenzo byli Antonio Citterio oraz Patricia Viel. Zmiana kadry projektowej to odważny krok; marka zdecydowała się na niego, by dopasować się do obecnych trendów.

Wnętrze SX88 wyglądem przypomina raczej przestronny nowojorski loft niż typowy luksusowy jacht. Lissoni wraz ze swoim zespołem projektowym (David Lopez, Stefano Castelli i Marco Gottardi) na głównym pokładzie stworzyli przepiękny salon, z którego przez olbrzymie okna rozciąga się panoramiczny widok. Przestrzeń ta delikatnie łączy się z tarasem na rufie.

Wszystkie pomieszczenia mają otwarty plan, dzięki czemu można odczuć chęć Lissoniego do zachowania loftowej koncepcji. Wąskie schody prowadzące na otwarty mostek kapitański nie przytłaczają przestrzeni.

SX88 jest już dostępny na zamówienie,  pierwsze dostawy już od wiosny.

Zobacz także:

Konstantin Grcic projektuje jacht Hugo Boss

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close