Search

Kolekcja Gucci wiosna/lato 2017

wiosna/lato 2017

Oglądanie tegorocznego pokazu kolekcji wiosna/lato domu mody Gucci było niemałym wyzwaniem. Głównym elementem scenerii był oświetlony na różowo dym otulający wybieg. Szkoda, bo imponujące projekty Alessandro Michele łatwiej byłoby podziwiać bez unoszącej się w powietrzu sztucznej mgły. Całość scenografii można by opisać jako połączenie klimatu disco z buduarem z lat 30-tych, wyposażonym w meble, obite satyną. Gdy dym z czasem zniknął, widzom ukazał się wybieg z imponującym pasiastym dywanem.

Egzotyka w stylu Gucci

Kolekcja Michele’a o nazwie „Magic Lanterns” to oryginalna, nielinearna koncepcja, unikająca spójności, na rzecz podkreślenia każdego z poszczególnych projektów. Pełno w nich wzorów prezentujących egzotyczną faunę i florę. Dom mody Gucci zaprezentował także niezwykłe, wzorzyste szale, a także buty wysadzane perłami.

Suknie Gucci

Widoczne na wybiegu były akcenty lat 70-tych. Pojawiły się tam między innymi kostiumy z ozdobnego żakardu. Uwagę zgromadzonych na pokazie gości przykuły także suknie z długim rękawem, w stylu wiktoriańskim, wysadzane kryształami oraz sukienki z plisowanego tiulu.

Zobacz także:

Louis Vuitton wiosna/lato 2017 – kobieta Paryża

Pokaz kolekcji Dior wiosna/lato 2017

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close