Search

Słoneczny dom w São Paulo

Brazylijska rezydencja

Ten nowoczesny dom letni zlokalizowany w pobliżu São Paulo, w Brazylii, został specjalnie zaprojektowany by spełniać wymogi dojrzałej rodziny: małżeństwa i ich trzech dorosłych córek.

Zachęta do docenienia otoczenia

Projekt domu uwzględnia oszałamiające widoki na dziewicze otoczenie São Paulo, które tutaj odgrywają wiodącą rolę planu przestrzennego. Naturalne tarasy okalające dom tworzą relaksujące zakątki zachęcające do spędzania czasu na zewnątrz. Tło dla bryły budynku stanowi staw, który w jednym miejscu został pogłębiony by służyć jako basen, a w innym zarybiony i obsadzony wodnymi roślinami.

Podział funkcjonalny

Plan rezydencji dzieli się na dwie części: jedną stanowi sekcja z czterema sypialniami dla gości oraz towarzyszące im salony gościnne i łazienki. Otwarty plan domu może zostać zmieniony dzięki przesuwanym drzwiom, które zamieniają się w ściany i otwierają tym samym na zewnętrzną werandę.

Dodatki niezwiązane z architekturą

Obszerne wnętrza domu wypełniają luksusowe meble i dodatki najwyższej jakości, jak chociażby nepalskie dywany. Atmosfera zmienia się w zależności od światła, od monochromatycznej aż do naturalnych tonacji ziemi. Kropkę na „i” stanowi wyjątkowa kolekcja sztuki właścicieli, w tym ceramika projektu Pabla Picasso czy Burble Marxa.

 

Zobacz także:

Architektura grająca ze światłem w Restio River House

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close