Search

Sezon S/S 2017 według Yves Saint Laurent

YSL S/S 2017

Sezon z charakterem

Najnowszy pokaz marki Yves Saint Laurent otworzyła seria czarnych, skórzanych sukienek. Ta pierwsza propozycja najnowszej kolekcji streetwearowej nadała charakter całemu pokazowi, którego głównym elementem stało się właśnie różnorodne wykorzystanie lakierowanej skóry. Materiał ten zestawiony został z innymi fakturami oraz wzorami  – od PVC, przez złoto, groszki do cętek dzikich zwierząt. Vacarello zadecydował, że całości dopełnią płaskie, sznurowane botki i szpilki o podkreślonych czubkach.

Rock’n’roll Glamour

Dyrektor artystyczny marki, Vaccarello, powrócił do Le Smoking i przywrócił na wybieg obcisły kombinezon, który tym razem współgrał z koszulami lub męskimi kurtkami. W zestawieniu z tymi elementami, stał się jeszcze bardziej uwodzicielski. Najciekawszą koncepcją pokazu stała się idea rock’n’roll glamour, która ukazana została w nieco łagodniejszy, bardziej marzycielski sposób.

Modelki uosabiały najbardziej charakterystyczne cechy kolekcji kojarzonych z projektantem – zawarły w sobie sugestię seksualności zestawioną z wyraźnym charakterem. Sylwetki zainspirowane postacią Grace Jones prezentowały się niesamowicie w zestawieniu z otoczeniem, w którym odbył się pokaz.

 

Zobacz także:

Prada i modowe zamieszanie na S/S 2017

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close