Search

Golf w stylu Bentley’a

Kije golfowe marki Bentey

Brytyjska marka Bentley, słynąca z produkcji najbardziej luksusowych samochodów, obchodzi 96. urodziny i wprowadza swój wizytówkowy styl high-end na pola golfowe. Podczas tegorocznego wydarzenia PGA Merchandise Show, odbyła się premiera kijów oraz akcesoriów golfowych, sygnowanych logo marki.

Nie wydaje się zaskakującym, że kije produkowane w Japonii i licencjonowane przez Professional Golf Europe, wysoko się cenią. Standardowy zestaw 8 ironów (w tym trzech Pitching Wedge) kosztować będzie około 3,5tys. dolarów. To więcej niż 400 dolarów za jeden z elementów. Dodatkowe elementy do pełnego zestawu mieszczą się w przedziale od 500 to 750 dolarów. Co więcej, cały zestaw można wyposażyć w uchwyty ze skóry aligatora za kwotę 10 tysięcy dolarów. Dostępne są również znaczniki do piłeczek w cenie 100 dolarów. Jak się okazuje, nie jest to jednak najdroższy z możliwych wariantów tego produktu. Jubiler Ottewill Silversmiths stworzył srebrny znacznik, którego cenie określa się na 750 dolarów!

Koncepcja zajęcia się tą dziedziną wyniknęła z przeprowadzonych badań. Okazuje się, że ponad 70% użytkowników samochodów Bentley, spędza wolny czas na polach golfowych. Marka przeprowadziła już wiele badań na temat zainteresowań oraz życia swoich klientów, aby mieć pewność, że swoimi nowymi produktami trafią z ich zapotrzebowania.

Zainteresowani kupnem indywidualnie przygotowanego zestawu klienci traktowani są z wyjątkowym szacunkiem. Zapraszani zostają do Crewe, w Anglii, gdzie czeka ich prywatne oprowadzanie po siedzibie Bentley. Później zabrani zostają do Japonii, gdzie mogą uczestniczyć w dogłębnej analizie w Seven Dream Laboratories. Grupa Seven Dreamers oryginalne zajmowała się aeronautyką, a obecnie tworzy również spersonalizowane kije golfowe. Korzystają z trójwymiarowej analizy zamachu, która staje się podstawą do stworzenia prywatnej serii.

Na obecnym rynku, do sposobu zamachiwania się dobierane są istniejące kije. To jedyny wypadek, w którym produkowane są one na wymiar w zależności od techniki. Za taki zestaw ironów można zapłacić nawet powyżej 100 tysięcy dolarów. Ceny z pojedynczych kijów wahają się pomiędzy 1,000-120,000 dolarów za produkt. Co więcej, Bentley oferuje dobranie koloru kija do wnętrza lub zewnętrza samochodu, a uchwytu do koloru tapicerki.

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close