Search

Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet

Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet

Historia marki Mercedes-Benz, a konkretniej – jej współpracy z Maybachem, jest powszechnie znana. Firma Maybach, działająca samodzielnie od 1909 r., w roku 2015 stała się submarką Mercedesa, tworzącą spersonalizowane, luksusowe wersje Klasy S, flagowego modelu marki.

Vision Mercedes-Maybach 6

Oprócz dobrze znanej, przedłużonej limuzyny marka Maybach stworzyła w 2016 r., z okazji prestiżowej wystawy Pebble Beach Concours d’Elegance, model Vision Mercedes-Maybach 6. Długi na 5,7 m, w pełni elektryczny samochód o opływowym kształcie nadwozia, ze stylizowanym wnętrzem w stylu jachtowym i elementami art déco to prawdziwa perełka wzornictwa motoryzacyjnego.

Podczas tegorocznej edycji Pebble Beach Concours d’Elegance Mercedes-Benz i Maybach zaproponowały sequel zeszłorocznego modelu, tym razem w wersji kabrioletu. Rezygnacja z dachu oznaczała w tym przypadku konieczność wymontowania tylnych siedzeń – dzięki czemu auto nabrało jeszcze bardziej luksusowego charakteru. Automatyczny dach pozwala na użytkowanie samochodu w każdych warunkach, obojętnie, czy jest to leniwa przejażdżka wzdłuż monakijskiego wybrzeża, czy też szybka jazda po niemieckiej autostradzie.

Interesującym detalem w najnowszym modelu Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet jest podłużne światło stopu LED biegnące przez środek bagażnika.

Komfortowe i eleganckie detale

Kokpit śmiało można nazwać galanteryjnym cudem. Komfortowe i eleganckie fotele pikowane w stylu Chesterfield zmyślnie łączą się z podłokietnikiem oraz drzwiami obitymi tym samym materiałem. Całość podświetlana jest ledami w tym samym kolorze co deska rozdzielcza. To przykład idealnej spójności stylu i materiału. Przednią część maski samochodu prawie w całości zajmuje grill. Światła zredukowano do wąskich pasków. Elegancką sylwetkę auta dopełniają masywne, 24-calowe koła.

Ekologiczne auta

Według Mercedesa jest to bez dwóch zdań przyszłość luksusowych ekologicznych aut. Z przeszłości czerpią one tylko to, co najlepsze. Tak samo jak wersja standardowa z zeszłego roku, kabriolet ma całkowicie elektryczny napęd i zasięg 200 mil. Za takie osiągi odpowiedzialne są cztery niezwykle wydajne silniki. Jedną z najważniejszych innowacji stanowi cyfrowy konsjerż, wyposażony w biometryczne czujniki, które pozwalają na śledzenie funkcji życiowych pasażerów.

Niestety na razie wszystko wskazuje na to, że prototyp nie doczeka się powielenia w postaci seryjnej produkcji. Obiecująco za to brzmi sama idea stworzenia przez Mercedesa oraz Maybacha luksusowego auta zasilanego całkowicie elektrycznie. W końcu nadszedł czas, by i tej klasy auta przyczyniały się do ochrony środowiska.

Zobacz także:

Majestatyczny Mercedes S-Class Cabriolet

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close