Search

Majestatyczny Mercedes S-Class Cabriolet

Mercedes S-Class Cabriolet

Możliwe, że popyt na majestatyczność zawsze będzie istniał i rozwijał się. Ludzie nadal zachwycają się samochodami wielkości jachtu czy domami skali pałacu. W niektórych środowiskach, większa skala nadal odnosi się do postrzegania statusu społecznego oraz finansowego. Branżą, która szczególnie ulega tej modzie wiary w większe równe lepszemu, jest motoryzacja.

Wielkie samochody convertible znalazły się w ostatnich latach na rynku niszowym. Pomimo tego, że na amerykańskich, jak i również angielskich drogach napotkać można samochody producentów oferujących składane dachy, uważa się, że era majestatycznych i imponujących kabrioletów niemal się zakończyła. Większość z dostępnych samochodów bez dachów napotkała kompresja oraz modyfikacja, sprawiająca, że zazwyczaj mieszczą one jedynie dwóch pasażerów.

Marka Mercedes-Benz wyszła z inicjatywą, która zawiera w sobie potencjał, aby to zmienić. Już w 2007 próbowano powrócić do konceptu słonecznych podróży wzdłuż wybrzeża ocenu. Pojawił się projekt czterodrzwiowego modelu klasy S, który odnosił się do oryginalnego Kabrioleta 300d z 1962 roku. W 2014 model pojawił się na rynku w dwóch wariantach – saloon oraz coupé, łącząc w sobie modną elegancką estetykę, old-schoolową skalę oraz wyszukaną technologię. Opracowanie mechaniki tak dużego samochodu wymagało bardzo dużej ilości konsultacji inżynierów. To zestawienie przodujących rozwiązań mechanicznych marki Mercedes oraz wykwintnego designu – połączenie skóry, drewna oraz chromowanych elementów we wnętrzu samochodów przywołują wspomnienie ery jazzu.

Elektronika kabrioletu zawiera w sobie wszystkie najnowsze koncepcje oraz rozwiązania – podróż wyznaczana i kontrolowana przez radary oraz bardzo wydajny i niesamowicie precyzyjny system autopilota sprawiają, że podróż może odbyć się bez wymogu jakiejkolwiek ingerencji człowieka. Wyposażenie to prawdopodobnie stanie się wyznacznikiem liczby elementów, które w najbliższych latach powinny zostać wprowadzone do każdego samochodu. W przeszłości, modele S służyły już jako pionierzy nowych technologii – od stworzenia systemów ABS do wprowadzenia świateł LED. To kolejny dowód na to, jak wielki wpływ marka wywiera na cały rynek motoryzacyjny.

Nie należy jednak zapomnieć o tym, że pomimo zastosowania jak największej ilości technologii, jak najbardziej zmniejszających potrzebę zaangażowania podróżującego, S-Class Cabriolet to samochód, który prowadzi się z ogromną przyjemnością.

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close