Search

Salon Minotti projektu studia Misotti

Salon flagowy Minotti w Monachium

Minotti Monachium by Egetemeier Wohnkultur to drugi oficjalny niemiecki sklep marki Minotti. Pierwszy powstał w 2012 roku w Berlinie, ale to otwarcie drugiego salonu podkreśliło bliską relację i współpracę między twórcami Minotti a Egetemeier.

Obie z grup rozpoczęły swoją karierę w latach 50. Zarówno Alberto Minotti jak i Josef Egetemeier opierali swój sukces na misji dążenia do osiągnięcia najwyżej jakości oraz syntezy wartości ręcznego rzemieślnictwa z nowoczesną technologią.

Salon zaprojektowany został przez studio Misotti – liczy ponad 300m2, a jego elewacja od strony ulicy wypełniona jest przeszkleniami. Wystawa przykuwa uwagę przechodniów – znajdują się na niej najbardziej kultowe produkty marki takie jak Hamilton, Powell czy modułowy zestaw siedzeń Yang. Wieloletnia współpraca z architektem Rodolfo Dordonim wzbogaciła grupę o bardzo duże doświadczenie w zakrecie projektowania wnętrz. Tym razem, nad projektem czuwał Roberto Minotti, pilnując aby w efekcie powstała przestrzeń odzwierciedlająca grę z materiałem, kształtem i kolorem, charakterystyczną dla marki, tworząca właściwe okoliczności do ekspozycji produktów.

Szare, cementowe podłogi zestawione są z panelami z ciemnego drewna, ścianami o fakturze marmuru oraz miękkimi, szarymi zasłonami z lnu, które w całości doskonale oddają charakter najnowszej kolekcji 2016. Wprowadzają nastrój wyszukanego lecz przytulnego i żywego luksusu.

Jest to kolejny salon, który oferuje zapoznanie się z pełną kolekcją produktów marki w sposób bezpośredni. Projektanci świadomie operują językiem estetyki oraz potrafią sprostać problematyce łączenia innowacji z tradycją czy luksusu ze skromnością.

Wraz z otwarciem kolejnego sklepu włoskiej marki Minotti, wzmacnia się jej pozycja na międzynarodowym rynku, który docenia ponadczasowy styl i jakość jej produktów.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close