Search

Objects Nomades podczas Miami Art Basel

Marcel Wanders

Objects Nomades według Louis Vuitton, to inspirowany sztuką, wielofunkcyjny design, wykonany z wyselekcjonowanych materiałów, zachwycający plastyczną formą i starannym wykonaniem. 

Kolekcja składa się z 17 przedmiotów, zaprojektowanych przez 10 wybitnych designerów z całego świata, wśród których znaleźli się między innymi: Maarten Baas, Campana Brothers, Damien Langlois-Meurinne, Nendo, czy Raw Edges.

W tym roku do projektu dołączył Marcel Wanders, prezentując “The Lounge Chair” – wyjątkowy, nowoczesny mebel, składający się z 3 indywidualnych modułów. Ten niezwykły przedmiot, w zależności od potrzeb, może być stylową pufą, fotelem lub szezlongiem. The Lounge Chair został wykonany z delikatnej skóry, w dwóch odsłonach kolorystycznych – klasycznym brązie oraz turkusie.

W ramach tegorocznej edycji Miami Art Basel, ten unikatowy mebel z serii Objects Nomades zostanie wystawiony w sklepie Louis Vuitton w Miami Design District, w dniach od 3 grudnia 2015 do 10 lutego 2016.

Od 1854 roku, firma Louis Vuitton utożsamiana jest z wyjątkowymi projektami, w których łączy innowacje ze stylem, zawsze dążąc do najwyższej jakości. Do dzisiaj Maison Louis Vuitton jest wierny swojemu założycielowi, który zainicjował The Art Of Travel – sztukę podróżowania – poprzez eleganckie, ale i praktyczne wyroby i akcesoria podróżne. Odwaga towarzyszyła Louis Vuitton od początków istnienia. Wierna swoim korzeniom, firma od lat zaprasza do współpracy architektów, artystów i projektantów, poszerzając swoją obecność o kolekcje będące uosobieniem najwyższej klasy rzemiosła. Ascetyczne formy, jakość wykonania i funkcjonalność prezentowanych przedmiotów są gwarancją udanej podróży w najlepszym stylu. Filozofia, która przyświeca projektowi Objects Nomades, prezentuje podróż jako inspirujący proces, angażujący wszystkie zmysły. Współczesny podróżnik według Louis Vuitton poszukuje fascynujących przygód, pełnych niespodzianek, które mogą odmienić życie.
Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close