Search

Lagalá – ekskluzywny sklep w Meksyku

 

 

Lagalá wraz z Méridą, stolicą meksykańskiego Yucatanu, z pewnością już od dawna przywodzą na myśl twórcze skojarzenia. Także z tego względu wokół kolonialnego miasta Majów pojawiają się kolejne restauracje, galerie i sklepy.

Lagalá  i kulturalny boom

Ponieważ Lagalá ochoczo wczuwa się w to kulturalne ożywienie, zamieszkuje w multidyscyplinarnych przestrzeniach w przebudowanym dwupiętrowym budynku. Rezultatem jest zgrabne a także współczesne miejsce spotkań dla miłośników jedzenia, sztuki i designu, fashionistów, a także spotkań przyjaciół.

Wnętrze

Galerie rozmieszczono na parterze w budynku Lagali, żeby oddawały hołd miejscowym artystom. Swoje miejsce ma tutaj także ponad 50 meksykańskich marek prezentujących ekskluzywną modę i biżuterię.

Ten wysmakowany pod względem designerskim sklep z wysokimi sklepieniami, poręczami i szatnią, w której odbywają się pokazy, sprzedaje również specjalne książki. Oprócz kącika do czytania miejsce oferuje również smaczne jedzenie.

Na dole, na tarasie, odbywają się sezonowe targi, imprezy muzyczne a także wieczory filmowe. Te Extraño, 30-osobowa kawiarnia, której menu zaprojektowali młodzi szefowie kuchni: Joaquín Cardoso i Sofía Cortina. Duet, który wcześniej pracował pod pseudonimem Enrique Olvera Pujola, prezentuje świeże składniki z regionu Yucatecan.

Mérida, znana jako Białe Miasto, mieni się teraz pełnią koloru.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close