Search

Studio Saxe prezentuje nowy dom

 

Studio Saxe zaprojektowało dom na Kostaryce, w którym -niczym w subtelnej ramie – zamknęło urok życia w dżungli. Ponadto łącząc zaawansowaną technologię z lokalnymi technikami, projekt znajduje zrównoważony sposób na współistnienie ludzi i przyrody.

Kompozycja idealna

Architekci opisują tropikalny domek na drzewie jako przede wszystkim „przezroczysty obiekt”. Jego geometria została z pewnością zainspirowana przez topografię – elementy idealnie wkomponowano w pobliskie drzewa i roślinność. Chociaż jest nieco zatopiony w ziemi, podąża zgodnie z krawędzią lądu, która opada w kierunku potoku z widokiem na dżunglę.

Granice między tym co wewnątrz a tym co na zewnątrz są prawie niewidoczne. W związku z tym po wejściu do domu pionowe atrium otwiera pełny widok na otaczającą przyrodę. Ponadto przeszklone ściany przenoszą dżunglę do domu.

Dżungla nie tylko na zewnątrz

Salon na parterze to wciągająca przestrzeń, która celebruje piękno i ogrom dżungli: „Podczas pracy w miejscu z obfitą roślinnością, można pokusić się o umieszczenie wszystkich przestrzeni mieszkalnych ponad krajobrazem. My jednak podjęliśmy bardzo świadomą decyzję pozostawienia mieszkańców w sercu lasu w głównej części mieszkalnej” – mówią architekci.

Na szczycie domu rozplanowano sypialnie położone pod bardzo rozłożystym dachem. Unoszą się niemal w koronach drzew z widokiem na zapierający w piersi krajobraz. Szeroki dach zapewnia poczucie bezpieczeństwa a także cienia w bardziej intymnych strefach domu.

Światło dociera do wnętrza poprzez ściany z drewna tekowego. Filtrują one znakomicie promienie słoneczne z podobnym efektem jak liście na drzewach. Powietrze przepływa przez żaluzje, aby naturalnie wietrzyć dom. Wykorzystywana we wnętrzu energia słoneczna jest z pewnością uzupełniającym ogniwem dla projektu skoncentrowanego na zrównoważonym i harmonijnym istnieniu.

 

Studio Saxe zostało założył Benjamin Garcia Saxe w 2004 r. Na Kostaryce często łączy się innowacje technologiczne z tradycyjnymi technikami pracy w ramach eksploracji związku między życiem, architekturą a także naturą.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close