Search

Forty Five Ten autorstwa Snarkitecture

 

Mija 19 lat od założenia butiku Forty Five Ten autorstwa Snarkitecture. Ponieważ stał się on jednym z najbardziej ekscytujących miejsc sprzedaży detalicznej na świecie, kolejne urodziny nie przejdą niezauważone. Dzieje się tak ze względu na pionierską fuzję sztuki i mody.

W tym miesiącu butik, który szczyci się dobrze wyposażonymi placówkami w Aspen, Miami i Napa, otwiera swój nowy, stylowy punkt w nowojorskim Hudson Yards. Usytuowany na piątym piętrze w Hudson Yards, położony między takimi lokalami jak Momofuku’s Kawi i Bouchon Bakery, zajmuje rozległą przestrzeń o powierzchni 16 000 m².

Narodziny współpracy

Kristen i Joe Cole – prezes i CCO Forty Five Ten oraz wiceprezes ds. Sprzedaży w Headington Companies, który jest właścicielem detalicznego molocha – po raz pierwszy nawiązali relacje z Danielem Arshamem z Snarkitecture, gdy realizowali inne projekty w Dallas. Kristen Cole zauważa: „Lokalizacja w Hudson Yards miała niesztampowość i wizjonerski klimat. Uwielbiamy wyjątkową naturę tej dzielnicy. Niesamowita ilość talentów i kultury, które rozgaszczają się w tej przestrzeni, była również bardzo przekonująca. Chcieliśmy stworzyć prawdziwy pokaz piękna. ”

W tym celu zespół Snarkitecture pracował, aby stworzyć przyciągający wzrok sklep ze szklano-ceglanymi elementami. Snarkitecture zaprojektowało również wyświetlacze detaliczne w kształcie siatki, które luźno przywołują etos Superstudio z lat sześćdziesiątych.

Bogate wnętrze

Butik Forty Five Ten w Nowym Jorku składa się z czterech pojedynczych sklepów. W związku z tym zostały one podzielone na projektantów damskich kreacji, sklep męski, vintage i 4510 / Six. Ostatnia jest platformą dla rozwijającej się mody i projektowania wnętrza domu. W swojej ofercie mają mnóstwo skarbów. Po pierwsze, pamiętne dzieła sztuki i rzeźby takich artystów jak Lars Fisk, Jose Dávila i Al Freeman. Ponadto proponują specjalne kolaboracje modowe, takie jak limitowana seria brooklyńskiej artystki Katie Stout.

Gdy dodamy do tego obrazu charakterystyczne dla Forty Five Ten cechy, otrzymamy właściwą odpowiedź. W związku z tym w nowojorskiej placówce znajdziemy jasne pastelowe kolory, śmiałe zawijasy, lustrzane panele i eklektyczne podłogi podkreślone precyzyjnym wyborem dzieł sztuki. Przestronny butik ma wszystkie cechy mekki mody, którym trudno będzie się oprzeć.

Duma właścicieli

Cole mówi: „Z pewnością jestem bardzo dumny z artystów, których prezentujemy w każdej przestrzeni. Rzeźby Jose Dávila w żeńskiej części; rzeźby Ala Freemana w męskiej; kulę Larsa Fiska o średnicy sześciu stóp w Vintage; rzeźby Katie Stout w 4510 / SIX. Wszystkie te elementy z pewnością znajdują się na przecięciu sztuki, mody i designu, co jest podstawą Forty Five Ten. Ten sklep jest eksperymentalny i zabawny. Chcemy, aby nasi klienci oczywiście robili zakupy, ale także aby przychodzili i odkrywali nowe. ”

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close