Search

Styl rustykalny w wykonaniu włoskich mistrzów Exteta

Exteta 2020 styl rustykalny 01

Massimo Castagna, dyrektor kreatywny marki Exteta, zaspokaja kolekcją 2020 pragnienie otaczania się solidnymi i obfitymi meblami, które urzekają finezją wykonania. Wśród nowości, wpisujących się w rustykalny styl w czysto włoskim wydaniu, możemy podziwiać także wszechstronny stolik oraz pufy. Każdy z nowych elementów w kolekcji Exteta pozwala na stworzenie zjawiskowego środowiska, zarówno na wolnym powietrzu, jak i w domu.

Exteta 2020 styl rustykalny 02

Nowe siedziska Panarea – esencja harmonii

Kolekcja Panarea króluje w każdej zewnętrznej przestrzeni, dzięki wyrafinowanej perfekcji linearnych kształtów. Wspaniałe tkaniny i wykończenia z mahoniu Sapelli tworzą harmonijną równowagę starannie dopracowanych detali, aby zadziwiać za każdym razem.

Exteta 2020 styl rustykalny 03

Bryła mebla zachwyca pięknem kontrastów. Potęga objętości siedziska i oparcia kontrastuje z precyzyjnością delikatnych niuansów. Wstawki z delikatnej skóry siodłowej oraz grubo plecione tkaniny prowokują wizualną grę oraz zapewniają wyjątkowe wrażenia pod palcami. Wyrafinowane, wodoodporne tapicerki w pastelowych odcieniach, uzupełniają ten tygiel szlachetnych materiałów.

Exteta 2020 styl rustykalny 04

Wszystkie elementy kolekcji Panarea zaprojektowano tak, aby móc tworzyć nieskończoną ilość kompozycji. W ten sposób dostosowuje się do każdej przestrzeni i wszystkich rodzajów wygody. Wyściełane sekcje opierają się na mahoniowej strukturze Sapelli z wykończeniem Barrique. Konstrukcję z mahoniu zbogacają wstawki ze stali nierdzewnej, zapewniając elegancką funkcjonalność w harmonii z każdym krajobrazem.

Exteta 2020 styl rustykalny 05

Wszechstronny stolik kawowy Panarea

Idealne rozwiązanie na przerwę na świeżym powietrzu. Wyrafinowana gama akcesoriów pozwala dostosować stolik i wyrazić swój własny styl w najbardziej ekskluzywnym otoczeniu. Bez wątpienia ten projekt cechuje dynamizm i funkcjonalność, charakteryzujące styl rustykalny. Marmurowe płytki, dostępne w wielu wyszukanych odcieniach, zmieniają się w tace. Natomiast ułożenie pokrytych tkaniną lub skóra poduszek dowolnie można zmieniać. W ten sposób wyjątkowy stolik zapewnia maksymalną funkcjonalność i spełnia wszystkie wymagania dotyczące stylu. Od mahoniu Sapelli na szczycie, po szlachetny marmur podstawy, materiały wybrano z najwyższą starannością.

Exteta 2020 styl rustykalny 06

Zew natury w kolekcji Jungle

Istotą jego projektu jest rysunek wybranych materiałów. Kolekcja Jungle wprowadza serię elementów wyposażenia skonstruowanych zgodnie z regułami natury: dynamizmu, funkcjonalności i harmonii. Rustykalny styl z wyraźnymi wpływami egzotyki to część DNA tego projektu Massimo Castagna. Odniesienia etniczne, w synergii z wyborem nieoczekiwanych elementów stanowią jego wspólny mianownik, który zaskakuje od pierwszego wejrzenia.

Exteta 2020 styl rustykalny 07

Istota kolekcji Jungle tkwi w wykalkulowanej grze miejsc wypełnionych i pustych. Dynamizm wyraża się w splotach trzciny, dając jednocześnie szerokie spojrzenie na krajobraz, jak i skupiając uwagę na detalach. Kolekcja Jungle to prawdziwe dzieło poświęcone naturze, stylowy obiekt stworzony, aby uczcić krajobraz i dodać odrobinę życia w każdym miejscu.

Exteta 2020 styl rustykalny 08

Exteta 2020 styl_rustykalny 09

Styl rustykalny czarujących Rossiccio i String

Prawdziwe dzieło rzemieślnicze. Wyrafinowany labirynt splotów nabiera kształtu, aby ożywić mebel o niezwykłej lekkości i dynamice. Idealny dla tych, którzy szukają uniwersalnego elementu wyposażenia, ale nie chcą zrezygnować z elegancji. Szlachetne wykonanie Pouf Rossiccio pochodzi z starannego doboru materiałów. W związku z tym funkcjonalność i odporność to hasła przewodnie projektu, który wyraża niezwykłą siłę i autentyczne piękno natury.

Exteta 2020 styl_rustykalny 10

Z kolei puf String, ze swoimi subtelnymi kontrastami, to wręcz manifest tradycji rzemieślniczej. Łączy majestatyczną elegancję mahoniowej struktury Sapelli ze świeżością lekkiej, ręcznie tkanej liny.

Exteta 2020 styl_rustykalny 11

 

Zobacz także:

meble-tarasowe-outdoor-w-roku-2020

giorgetti-oraz-ludovica-i-roberto-palomba-w-ogrodzie

salon-w-ogrodzie-czyli-otwarcie-letniego-sezonu

 

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close