Search

Cartier i jego nowa, tropikalna pantera

cartier Panthère Tropical 05

Motyw pantery w nowej interpretacji pojawia się w biżuteryjnej linii zegarków Cartier. Bransoletka do zegarka Panthère Tropical łączy koral, turmaliny i akwamaryny ze znanymi z wcześniejszych projektów, onyksowymi plamkami.

cartier Panthère Tropical 04

Eleganckie, zmysłowe i dzikie pantery grasują w projektach Cartiera już od ponad wieku. Plamy z hebanu i diamentowa skóra pojawiły się na zegarku po raz pierwszy w 1914 roku. Trzy lata później powstała pantera przedstawiona na papierośnicy z diamentem, onyksem i platyną. Louis Cartier sprawił właśnie taki prezent Jeanne Toussaint – swojej dyrektor działu biżuterii i kochanki.

cartier Panthère Tropical 02

Sama Toussaint – pieszczotliwie nazywana La Panthère – zakochała się w tym stworzeniu i przez następne dziesięciolecia zrobiła z niego znany motyw w biżuterii Cartiera.

cartier Panthère Tropical 06

Nowa wersja dzikiej pantery Cartier

Teraz Cartier powraca do tej bogatej historii, a spektakularna nowa kolekcja ekskluzywnej biżuterii zaprezentowana w tym miesiącu odkrywa na nowo znane symbole. Bransoletka do zegarka Panthère Tropical oddaje hołd zamiłowaniu Toussaint do genialnych i odważnych kombinacji kolorystycznych. Wykorzystuje także inspiracje z jej projektów z lat 30., które łączyły plamki pantery z żywą barwą koralu. To nowe dzieło poszerza te zestawienia, dodając do mieszanki połączenie turmalinu i akwamaryny.

cartier Panthère Tropical 06

Przedstawienie gry odcieni błękitu camaïeu z turmalinami i akwamarynami to zupełnie nowa kombinacja kolorów dla domu Cartier. Ta nowa wersja pantery jest bardzo miękka i kobieca dzięki zastosowaniu materiałów. Ale jednocześnie przywołuje siłę pantery” – mówi Pierre Rainero, dyrektor ds. wizerunku, stylu i dziedzictwa w Cartier International.

cartier Panthère Tropical 08

Hybrydowe połączenie kolorów i faktur to w rzeczywistości niezrównane osiągnięcie techniczne. Sam koral jest niezwykle kruchy, a jego olbrzymie rozmiary zwiększają ryzyko pęknięcia pod rękoma klejnotów. Jednak włączenie go do projektu to typowy ruch dla jubilerskiej marki. Podejmowanie ryzyka w przeszłości zdefiniowało zupełnie nowy zestaw graficznych kodów biżuterii.

PANTHÈRE-TROPICALE-ring_
Pierścionek Cartier z kolekcji Panthère Tropical 

To dzieło sztuki użytkowej stanowi emblemat stylu Cartier. Ukazuje jak różne kamienie i kształty łączą się ze sobą bez żadnego łączenia metalu lub diamentowych uzupełnień. To prawdziwy podpis Cartiera pod względem osiągniętej wielkości ”- mówi Rainero.

 

Zobacz także:

cartier-i-jego-101-zegarkow-w-christies

kiedy-przestawiamy-zegarki-meski-savoir-vivre

boucheron-160-lat-zlotych-rzezb

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close