Search

Tropikalny klimat brazylijskiego Dois Trópicos

mnma-dois-tropicos-brazil-tropikalny klimat 03

Tropikalny klimat, autentyczne materiały i rzemiosło z Brazylii doczekały się swojego sanktuarium. Studio MNMA prezentuje nowo ukończoną przestrzeń handlową zatytułowaną „Dois Trópicos”, która stanowi wyselekcjonowaną kolekcję materiałów, z których słynie Brazylia. Zespół projektowy przedstawia sklep i restaurację w miejskim kontekście São Paulo jako nostalgiczną przestrzeń przywodzącą na myśl dom rodzinny. Elementy projektu wykonali rzemieślnicy, którzy nie dążą do perfekcji, ale do „prawdziwego” lub autentycznego otoczenia.

mnma-dois-tropicos-brazil-tropikalny klimat 02

Tropikalny klimat Dois Trópicos wita zmieniającą się, półprzezroczystą fasadą, która otwiera się szeroko zapraszając do środka.

mnma-dois-tropicos-brazil-tropikalny klimat 04

Front projektu definiuje element „drzwi wejściowych”, których metaforę opisują słowa autorki, Akiko Busch:

drzwi wejściowe nadal przemawiają do naszych zmysłów. Można to nazwać ceremonią powrotu do domu ”.

mnma-dois-tropicos-brazil-tropikalny klimat 01

Z tą przyjazną, rodzinną atmosferą współgra oczywiście naturalna paleta kolorów i materiałów oraz wykorzystane przez projektantów rzemiosło artystyczne. Właśnie one zapewniają odwiedzającym poczucie kontaktu z ziemią, przywołując jednocześnie zapomniane i pradawne formy konstrukcji.

mnma-dois-tropicos-brazil-tropikalny klimat 07

Wnętrze „Dois Trópicos” studio MNMA zaprojektowało w ten sposób, ze ściany pełnią rolę płócien, po których w ciągu dnia nieustannie przesuwa się naturalne światło.

mnma-dois-tropicos-brazil-tropikalny klimat 06

Rzeźbiarskie schody wykonano z cegieł subtelnych, różnorodnych odcieniach ziemi, które powstały w procesie wypalania. Co więcej te schody celebrują precyzję rysunków technicznych wraz z autentycznym rzemiosłem. Dokładnie takie same materiały znajdujemy na ścianach i na sufitach. Zespół komentuje tropikalny klimat tego miejsca:

rozszerza nasze zmysły, wprowadzając teksturę, gradację tonów i szczegóły do ​​delikatnego gestu rysowania przestrzeni, a nawet zapraszając nas do przerwy, by poczuć zapach mokrej ziemi podczas deszczu”

mnma-dois-tropicos-brazil-tropikalny klimat 08

 

Zobacz także:

apartament-w-sao-paulo-elegancki-mix-stylow

sloneczny-dom-w-sao-paulo

minimalistyczne-wnetrza-i-oswojony-brutalizm

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close