Search

Kultowe krzesła Dominioniego w nowych kolorach

BB-Italia-David Chipperfield-home-studio

Kultowe krzesła Luigiego Caccii Dominioniego dla Azuceny otrzymają odświeżoną kolorystykę. Od pierwszej chwili, gdy pojawiły się na XI Triennale w Mediolanie w 1957 roku, Catilina stała się jednym z klasyków. Projekt tak bardzo spodobał się jego twórcy, że goście w jego pracowni siadali przy jego biurku właśnie na tych krzesłach.

Catalina Acuzena kultowe krzesła

Azucena i Serapian współpracują, aby zaszczepić nowe życie w legendarnym projekcie, teraz zaktualizowanym z charakterystycznym motywem mozaiki ze skóry. W tym celu włoska firma meblarska Azucena łączy siły z historyczną marką galanterii skórzanej Serapian. Dwie firmy oparte na wyrafinowanym niedopowiedzeniu i nienagannym know-how, łączy dążenie do doskonałości i kunsztu.

bb_azucena_11_7993 kultowe krzesła

Kultowe krzesła i kultowa mozaika

Historia Serapian sięga 1928 roku, a założył ją urodzony w Armenii Stefano Serapian. Luksusowa firma produkująca galanterię skórzaną stała się znana w Mediolanie z ręcznie robionych, szytych na miarę toreb i charakterystycznego motywu mozaiki ze skóry opracowanego przez samego Serapiana. Kilka dekad później narodziła się Azucena. To efekt inicjatywy Caccia Dominioniego, Ignazio Gardelli i Corrado Corradi Dell’Acqua. To on w 1947 roku założyli firmę, aby produkować kolekcje mebli, które stworzyli dla zaprojektowanych przez siebie budynków w Mediolanie.

bb_azucena_13_8025 kultowe krzesła

Projekty Azucena destylują prace architektoniczne tria w postaci zasadniczo uformowanych krzeseł, sof, stołów i lamp. W ten sposób odzwierciedlają wyrafinowane podejście do przestrzeni domowych, które łączyły w sobie nowoczesność i tradycję. Ponadczasowe meble charakteryzują się prostą geometrią, symetrią i kontrastowymi kompozycjami materiałów, takich jak stal i aksamit. W 2018 roku Azucena została przejęta i ponownie uruchomiona przez B&B Italia, dzięki czemu praca Caccia Dominioni wciąż żyje.

bb_azucena_12_8010 kultowe krzesła

Historie tych wyjątkowych firm połączył teraz wyjątkowy projekt. Mozaika zaprojektowana przez Serapię zdobi krzesło Catilina, najbardziej udany i kultowy projekt marki Azucena. Pierwotnie zaprezentowane na XI Milan Triennale w 1953 roku, krzesło zaprojektowano jako „domowy tron”. W rezultacie natychmiast stało się klasykiem wzornictwa, cenionym i popularnym do dziś.

bb_azucena_3_7945

Giovanni Nodari Serapian stoi na czele firmowego atelier i jest przedstawicielem trzeciego pokolenia rodziny. Dostosował motyw dekoracyjny tak, aby pojawiał się na zaokrąglonej krawędzi poduszki. Opracował także paletę czerni, czerwieni, turkusu i brązu przerywaną graficznymi akcentami fuksji, mięty, czerwieni, brązu i granatu. Nowa kolekcja demonstruje trwałość projektu i potwierdza nowoczesne podejście Caccia Dominioni do mebli i architektury.

acuzena catalina

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/design/krzesla-do-jadalni-kultowe-tulip-od-knoll/

https://pointofdesign.pl/design/fritz-hansen-i-nowe-wyczucie-koloru/

https://pointofdesign.pl/design/ikony-designu-na-wirtualnej-wystawa-i-made/

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close