Search

URBAN SUN ultrafioletowy promień nadziei

Urban Sun Roosegaarde 06


Pierwsze na świecie „miejskie słońce” – URBAN SUN, oczyszcza przestrzenie publiczne z koronawirusa. Aby ludzie mogli spotykać się bezpieczniej. Do uruchomienia URBAN SUN Studio Roosegaarde zainspirowało światło słoneczne i najnowsze badania naukowe. Potwierdzają one, że nowe, specyficzne światło może bezpiecznie oczyścić do 99,9% koronawirusa.

Urban Sun Roosegaarde 05

Miejskie słońce dla lepszego samopoczucia

Daan Roosegaarde i jego zespół projektantów, zewnętrznych ekspertów i naukowców postawili sobie wyzwanie. Postanowili odkryć, w jaki sposób moc światła można wykorzystać do zwalczania wirusów. Tym samym postanowili poprawić nasze samopoczucie. Badania potwierdzają, że nowe światło dalekiego UVC o długości fali 222 nanometrów może w rzeczywistości bezpiecznie dezynfekować wirusy. Czołowe autorytety są entuzjastycznie nastawione do projektu

Urban Sun Roosegaarde 02

Wirtualne symulacje wskazują na pozytywny wpływ miejskiego słońca na redukcję koronawirusów przenoszonych drogą powietrzną w przestrzeni publicznej.” – Carlo D’Alesio z MEG Science i profesor Politecnico di Milano.

URBAN SUN to projekt opracowywany przez Studio Roosegaarde jako symbol nadziei. Oświetla w przestrzeni publicznej duże koło dalekim ultrafioletem typu C, oczyszczając ją z koronawirusa. Działa więc jako dodatkowa warstwa ochrony w stosunku do obowiązujących przepisów rządowych. Budzenie nadziei – oto prawdziwy cel „miejskiego słońca”. Zwalcza negatywny wpływ izolacji społecznej, dążąc do ulepszenia spotkań kulturalnych, imprez sportowych, publicznych placów i dziedzińców szkolnych.

Urban Sun Roosegaarde 01

URABAN SUN z naukowego punktu widzenia

Studio Roosegaarde od wielu lat bada siłę światła. Samofinansujący się URBAN SUN rozpoczął się w 2019 roku. Natomiast pandemia COVID19 sprawiła, że ​​projekt stał się znacznie pilniejszy. URBAN SUN łączy design z nauką, aby zapewnić innowacyjne rozwiązania, dzięki którym powrócą spotkania towarzyskie.

Urban Sun Roosegaarde 03

„Miejskie słońce” to dzieło zespołu Roosegaarde’a i zewnętrznych ekspertami i naukowcami z Holandii, USA, Japonii i Włoch. Źródło światła UVC w URBAN SUN jest mierzone i kalibrowane przez Holenderski Narodowy Instytut Metrologii VSL. URBAN SUN spełnia standardy bezpieczeństwa Międzynarodowej Komisji ds. Ochrony przed Promieniowaniem Niejonizującym (ICNIRP).

Nagle nasz świat wypełniły plastikowe bariery i naklejki dystansowe, a nasza rodzina zredukowała się do pikseli na ekranie komputera. Bądźmy architektami naszej nowej normalności i twórzmy lepsze miejsca do spotkań.” – mówi Daan Roosegaarde.

Urban Sun Roosegaarde 04

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/design/puritycapsule-od-slamp-oczyszczajaca-moc-swiatla/

https://pointofdesign.pl/design/made-in-edit-i-kolekcja-ora-designerski-rytual-wellness/

https://pointofdesign.pl/design/ekologiczny-design-symbolem-triennale-w-melbourne/

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close