Search

Capsule Collection | Sebastian Herkner i IC! Berlin

capsule collection 01

Przez ostatnie dwa lata Sebastian Herkner i jego zespół pracowali z niesamowitym zespołem projektantów IC! Berlin. W efekcie powstała ich wspólna kolekcja oprawek – Capsule Collection. Znany z wielu wspaniałym projektów dla różnych marek i branż Herkner pierwsze kroki w zawodzie podejmował u boku Stelli McCartney. Po realizacjach zdecydowanie wnętrzarskich dla Dedon, Pulpo czy Rosenthal, wraca do świata mody, proponując nam swoje nowe akcesoria.

Kolekcja okularów składa się z czterech modeli unisex, dwóch par okularów korekcyjnych i dwóch par okularów przeciwsłonecznych. Co więcej każdy element kolekcji jest dostępny w trzech różnych kolorach. Istotnymi atrybutami tej wysokiej klasy oprawek są ekstrawaganckie formy, umiejętne stosowanie różnych materiałów, a także opatentowany przez IC! Berlin bezśrubowy system zawiasów produkowany ręcznie w Berlinie.

capsule collection 02

Moje podejście do projektowania polega na łączeniu starych technik rzemieślniczych z nowymi technologiami. Ta idealna synergia znajduje również doskonałe odzwierciedlenie w samym ic! Berlin. Ideą naszej wspólnej kolekcji było pokazanie różnorodności i stworzenie różnych stylów, połączonych eleganckim i nowoczesnym wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów i nieoczekiwanych powierzchni”.

capsulecollection 03

Modele okularów IC! berlin x Studio Sebastian Herkner Capsule Collection nosi swoją nazwę od kultowych lokalizacji i budynków stolicy Niemiec. Dla Herknera stanowią one przykład niemieckiej stolicy i jej architektonicznej różnorodności. Cztery modele noszą zatem nazwy „Avus”, „Bellevue”, „Hansa” i „Dahlem.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close