Search

Kolczyki 2019 | nowości z Couture Show

Kolczyki 2019
Dziesięć klejnotów dziesięciu różnych jubilerów bezsprzecznie ukazuje to, co w tym roku najlepszego pokazało się na rynku biżuterii. Wszystkie prezentowane kolczyki znalazły się na niedawno zakończonych targach Couture Show w Las Vegas. To właśnie tutaj, w kuluarach i wspaniałych salach balowych co roku pojawiają się najwybitniejsze nazwiska w branży. Nie zabrakło wśród nich renomowanych pracowni z Włoch, ale pokazało się też kilku młodych, obiecujących projektantów. Niewiele osób byłoby w stanie się oprzeć tym propozycjom. Z pewnością byłoby nam nawet bardzo trudno dokonać wyboru tego najpiękniejszego.
Kolczyki Crevoshay gold fish

CREVOSHAY

Paula Crevoshay jest znana w świecie kreatorów biżuterii ze względu na swoje unikalne dzieła. Wiele z nich znalazło swoje miejsce w muzealnych gablotach. W swojej kolekcji mają je takie instytucje jak na przykład Narodowa Kolekcja Kamieni Szlachetnych przy Instytucie Smithsonian. Co więcej niedawno jej prace pojawiły się muzeach w Los Angeles i w Paryżu. Jedną z jej prac, którą można było podziwiać na Couture, to powyższa złota rybka z falującymi płetwami. Wykonana z godnym uwagi pietyzmem mała rzeźba ze złota wypuszcza z pyszczka bąbelki powietrza symbolizowane przez niebieskie kamienie szlachetne.

 

Stephen Webster kolczyki

STEPHEN WEBSTER

Owiany międzynarodową sławą, wielokrotnie nagradzany projektant biżuterii, Stephen Webster, był w zasadzie jedną z głównych atrakcji Couture Show. Te wykonane ze złota, diamentów i kolorowych kamieni szlachetnych kolczyki w zaostrzonym kształcie, wyjaśniają z czego wynika to zainteresowanie.

 

Giovanni Ferraris sapphire and diamond kolczyki

GIOVANNI FERRARIS

Zwiewne i lekki kolczyki z białego złota, diamentów i szafirów znalazły się na ekspozycji obejmującej klejnoty ze złota i tytanu włoskiego projektanta Giovanniego Ferrarisa.

Andy Lif Cobra kolczyki

ANDY LIF

Kolczyki Cobra to projekt pochodzącego z Los Angeles artysty. Andy Lif wykorzystał tu technikę emaliowania zwaną “plique á jour”. Niebieską emalię otacza ramka z 18-karatowego żółtego złota, tworząc efekt okienek. Natomiast zewnętrzną stronę tej konstrukcji zdobi pas diamentów.

 

Assael kolczyki

ASSAEL

Jednym z najbardziej uznanych firm jubilerskich zajmujących się perłami, koralami i innymi skarbami z morskiego dna jest Assael. Ta para kolczyków doskonale ukazuje jak marka potrafi łączyć dary morza z innymi materiałami. W tym przypadku rzeźbiony jadeit i tsavoryty zestawiono z perłami z wód Thaiti.

Lito Tu Es Partout earrings

LITO

Niewątpliwie jednym z najbardziej wyjątkowych odkryć tegorocznego Couture były klejnoty prezentowane przez markę Lito. Wśród wspaniałych projektów grecki jubiler pokazał tę zachwycającą parę kolczyków Tu Es Partout. W każdym duże i małe oko z niebieskiej emalii otacza wstęga czarnych diamentów, a pozostałe detale wykonano z różowego złota.

Vram oak agate and diamond earrings

VRAM

Kolejną kalifornijską marką, która zrobiła wokół siebie sporo szumu podczas Couture, był Vram. Cztery jego dzieła wzięły udział w specjalnym pokazie podczas wydarzenia, Muse. Smukłe, eleganckie kolczyki przede wszystkim podkreślają naturalny wzór na agatach z Montany. Półszlachetne kamienie w kształcie wyciągniętej gruszki otacza ramka wyłożona przepięknymi diamentami.

 

Lydia Courteille La Vie En Rose earrings

LYDIA COURTEILLE

Jak co roku, jedna z najsłynniejszych artystek zajmujących się biżuterią, Lydia Courteille, nie zawiodła grona swoich wiernych fanów. Najnowsza kolekcja paryskiej projektantki, La Vie En Rose, to w rzeczywistości hołd złożony pięknu mieszkanek jej rodzinnego miasta. Wśród klejnotów z tej serii zobaczymy wyrafinowane różowe kolczyki z różowego złota, tytanu, szafirów i morganitów. Przepiękne detale przywodzą na myśl inspirację kolekcji, czyli Paryżanki, seksowną bieliznę i nocną zabawę w kabaretach.

 

Marco Bicego Unico Africa Bead & Baroque Pearl Earrings

MARCO BICEGO

Ci z dystrybutorów, którzy nie złożyli zamówienia na pokryte grawerem kolczyki włoskiego jubilera Marco Bicego, z pewnością już tego żałują. Unico Africa Bead and Baroque Pearl Earrings były dotychczas już dwukrotnie na uszach Zoe Kravitz podczas ważnych imprez w Positano, we Włoszech. Nie zapomniała założyć ich nawet podczas swojego głośnego ślubu w Paryżu.

 

Selim Mouzannar earrings

SELIM MOUZANNAR

Francusko-libański jubiler, Selim Mouzannar, na co dzień oczywiście tworzy w Bejrucie. W tym roku zaprezentował kolczyki z różowego złota pokrytego czerwoną emalią. Aby wzmocnić i zaakcentować efekt, w każdej z „łusek” umieścił pokaźnych rozmiarów diament.

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close