Search

Altera Pars | w promieniach greckiego słońca

Altera Pars_Santorini, Greece_Ph. credits Antonis Eleftherakis (2)

Altera Pars Suites

Kolekcja mebli ogrodowych marki Pedrali wypełnia otwarte przestrzenie apartamentów Altera Pars Suites na Santorini. Miejsce to charakteryzują kolory, aromaty i smaki greckiej tradycji. Razem stanowią zwiewną oprawę dla niekończących się chwil przyjemności i relaksu. Znajdujący się w samym sercu Santorini, w malowniczej miejscowości Messaria, obiekt wypełnia wyrafinowana elegancja. Altera Pars Suites to czternaście zupełnie nowych luksusowych apartamentów. Różnią się one od tradycyjnej architektury Cyklad i aranżacji pomieszczeń. W zamian oferują futurystyczny wystrój z odważnymi akcentami kolorystycznymi.

Altera Pars_Santorini, Greece_Ph. credits Antonis Eleftherakis (3)

Nolita & Reva

Goście Altera Pars mogą cieszyć się nie tylko wyjątkową panoramą, ale także ogromnym komfortem, jaki dają meble włoskiej firmy. Mogą się one starzeć się z wdziękiem, ponieważ są odporne na czynniki atmosferyczne oraz morską bryzę. Dostosowują się także do wysokich temperatur występujących nad Morzem Śródziemnym. Na patio umieszczono żółte, stalowe krzesła, stoły oraz szezlong z kolekcji Nolita. Zaprojektowane przez CMP Design meble, wprowadziły tu prawdziwy plażowy nastrój. Jednocześnie sięgają one do historycznych początków rozwoju producenta, gdy w 1964 roku Mario Pedrali stworzył swoje pierwsze metalowe krzesła ogrodowe. Nolita to kolekcja wykonana wyłącznie ze stali, z powodu przeznaczenia do wykorzystania jej na zewnątrz. Dostępna w 8 wariantach kolorystycznych, od bieli przez ciepłe odcienie słońca, po błękit, kolor szałwii i antracyt.

Nolita_family(3)_low
Nolita | Pedrali

Letnią atmosferę relaksu i odpoczynku najlepiej jednak przywołują miękkie meble ogrodowe. Gładkie linie i duże rozmiary sofy, fotela oraz leżaka z kolekcji Reva, zaprojektował Patrick Jouin. Wszystko emanuje wygodą, przemyślane rozwiązania zapewniają ogromny komfort. Zastosowane materiały są oczywiście dopracowane pod kątem użytkowania mebli od gołym niebem.

Reva_family2019_low
Reva | Pedrali

 

Pedrali | piękno, tradycja i innowacja

Pedrali to włoska firma produkująca nowoczesne meble do przestrzeni publicznych, biur i domów. Kolekcja jest wynikiem starannych i dokładnych badań. Siedziska, stoły, dodatki i oświetlenie produkowane są wyłącznie we Włoszech. Natomiast proces projektowania łączy tradycję i innowację, doskonałość inżynieryjną oraz kreatywność. Filozofię „100% Made in Italy” realizują fabryka w Manzano oraz nowoczesny magazyn w Mornico al Serio, w okolicy Bergamo. Obiekt ten zaprojektował włoski architekt Cino Zucchi. Wysoką jakość z poszanowaniem środowiska naturalnego osiąga się przez stosowanie na przykład  farb wytwarzane głównie z żywic pochodzenia roślinnego. Wykorzystywane drewno pochodzi wyłącznie z certyfikowanych źródeł. Eksperymenty i otwartość na nowe technologie, materiały i współprace z wieloma projektantami, zaowocowały licznymi nagrodami. Jedną z nich jest Compasso d’Oro ADI dla krzesła Frida. ADI to skrót od Associazione per il Disegno Industriale (Stowarzyszenia Wzornictwa Przemysłowego), którego Pedrali jest członkiem.

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close