Search

Zegarki Hublot na Art Basel Miami

zegarek

Art Basel Miami to niesamowite wydarzenie przyciągające do tego miasta wielu artystów, projektantów i celebrytów z całego świata. Wszyscy zbierają się, by podziwiać prace znanych, lecz także początkujących przedstawicieli sztuki współczesnej. W czasie trwania imprezy, lokalne galerie oraz specjalnie przygotowane na tę okazję wystawy, w Design District- dzielnicy Miami Beach,  przeżywają oblężenie.

Biorąc pod uwagę te wszystkie aspekty, nic więc dziwnego, że Art Basel Miami to także pewnego rodzaju „magnes” przyciągający luksusowe marki, chcące zaprezentować swoje najnowsze produkty, w mniej formalnej atmosferze. Koktajlowy charakter wydarzenia przyciągnął także markę Hublot, która dołączyła do innych prezentujących się tam brandów, takich jak Audemars Piguet, Bulgari, TAG Heuer, czy Tiffany.

„Art of Fusion”

Marka Hublot była gospodarzem eventu o nazwie „Art of Fusion”. Wydarzenie składało się z szeregu imprez, odbywających się w ich najnowszym sklepie w Design District. Podczas pokazów, przedstawione zostały owoce współpracy projektantów marki z Flores Design, Mr. Brainwashem oraz Maximem Büchi.

W butiku Hublot, Flores Design odpowiedzialne było za główny koncept wystroju wnętrza. Projektanci zdecydowali się na styl street-art. W sklepie znalazły się także prace artysty z Los Angeles, Tristana Eatona.

Sześciokąt Hublot- Sang Bleu

Jedną z atrakcji zapewnionych przez Hublot, podczas wydarzenia w Miami, było stoisko robienia tatuaży pop-up. Maxime Büchi, twórca zegarka Sang Bleu dla Hublot prezentował swój najnowszy projekt. Efekt współpracy marki z projektantem, to zaskakujący i wyrafinowany projekt, który jest swoistym, geometrycznym hołdem dla Leonardo Da Vinci.

Tytanowy cyferblat składa się z sześciokątnych płytek ułożonych na sobie. Każda z nich obraca się w tempie odpowiednim dla upływu godzin, minut i sekund. Sześciokątne wzory znajdują się także na pasku. Całość utrzymana jest w stalowej szarości. Cyfry znajdujące się na tarczy, zostały zaprojektowane przez firmę Swiss Typefaces.

Tristan Eaton dla Hublot

Wśród prezentowanych modeli zegarków, znalazł się także projekt Tristana Eatona, nawiązujący do stylu street art. Zegarek Aerofusion Chronograph Concrete Jungle  jego projektu zawiera ciekawe elementy ceramiczne. Wyróżnia się na tle innych zegarków swoją masywnością i trwałością.

Zobacz także:

Omega Speedmaster Moonphase zegarkiem roku 2016?

Krótki przewodnik po świecie zegarków

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close