Search

Omega Speedmaster Moonphase zegarkiem roku 2016?

Omega Speedmaster Moonphase

Najnowszy model kultowego zegarka OMEGA Speedmaster Moonphase z fazami księżyca został nominowany w konkursie Zegarek Roku 2016, w kategorii zegarek sportowy.

Księżycowy luksus

Pierwszą rzeczą, która uwodzi w tym wyjątkowym zegarku jest księżyc. Nigdy wcześniej nie odwzorowano go tak realistycznie. Obraz w wysokiej rozdzielczości, w silnie kontrastujących odcieniach czerni i bieli, wygląda jak fotografia NASA. Jest tak precyzyjny, że gdy oglądany z bliska pozwala dostrzec odcisk stopy astronauty. Wbrew popularnym przekonaniom cykl księżycowy nie trwa 30 dni, ale 29,5 dnia. To niełatwy okres do odwzorowania przy pomocy kół zębatych mechanizmu w standardowym układzie, ale zegarmistrzowie OMEGA w swoim mechanizmie Moonphase poradzili sobie z tym wyzwaniem doskonale. Stworzone przez nich wysoce precyzyjne rozwiązanie wymaga korekty tylko raz na 10 lat, a odbywa się ona za pośrednictwem zaledwie kilku obrotów koronki.

Z certyfikatem METAS

Speedmaster z funkcją wskazania faz Księżyca pojawił się po raz pierwszy w ofercie Omegi w połowie lat 80. XX wieku. Speedmaster na powierzchni księżyca nikogo nie zaskakuje, jako że był pierwszym zegarkiem, który odwiedził satelitę Ziemi. Zegarek o klasie Master Chronometer przypieczętowuje natomiast inny pionierski projekt OMEGI: to jeden z pierwszych modeli spełniający nowy standard jakości ustanowiony przez Szwajcarski Federalny Instytut Metrologii (METAS).

Luksusowe materiały Speedmaster Moonphase

Tegoroczna odsłona zegarka to – prócz nowoczesnych materiałów – przede wszystkim mechanizm 9904 z certyfikatem Master Chronometer.

Komplikacja pokazująca aktualną fazę naturalnego ziemskiego satelity, pomimo iż nie należy do najbardziej funkcjonalnych, zaskarbiła sobie serca konsumentów i z roku na rok zyskuje na popularności. Teraz, w swoim kultowym zegarku – Speedmasterze – postanowiła sięgnąć po nią kolejny raz Omega.

www.omegawatches.com

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close