Search

Glas Italia | premiery Salone del Mobile 2019

BISEL | Patricia Urquiola

Przez ponad czterdzieści lat Glas Italia wyspecjalizowała się i wyróżniła w dziedzinie obróbki szkła. Jej kolekcje harmonijnie łączą innowacje, kreatywność i styl. Nowe produkty zapraszają w fascynującą podróż do świata marki.

ALADIN WALL | Piero Lissoni

ALADIN WALL to innowacyjny system ścian działowych projektu Piero Lissoniego. Niezwykle elegancki i wszechstronny, zgodny z aktualnym stylem życia i wymaganiami wymagającej klienteli. Pozwala na organizację, łączenie i rozgraniczenie dużych przestrzeni, optymalizując przestrzeń. ALADIN WALL zapewnia swobodę, zarówno pod względem wymiarów, jak i różnorodności paneli, dostępnych w szerokiej gamie gresów kryształowych, porcelanowych i drewnianych.

Glas Italia
BISEL | Patricia Urquiola

BISEL | Patricia Urquola

Kolekcja stołów, stolików i konsol wykonanych z wielowarstwowego i multichromatycznego szkła. Wielowarstwowe szkło ma różne kształty, jest także błyszczące, szlifowane, polerowane i „fasetowane”. Dzięki unikalnym fazom podkreślanym przez przezroczystość szkła oglądamy oszałamiające wielokolorowe powierzchnie. Kolejne warstwy spajane są za pomocą specjalnej techniki klejenia, w efekcie tworząc migocące meble-klejnoty.

Glas Italia
JABOT | Mario Bellini

JABOT | Mario Bellini

Kolekcja stołów jadalnianych stworzona przez sklejenie pod kątem 45°  przezroczystego szkła o średnicy 12 mm, frezowanego z błyszczącą szlifowaną krawędzią. Wewnętrzna część nóg ma krawędź przypominającą miękką i falistą chmurkę. Natomiast solidne nogi wzmocniono dzięki specjalnej obróbce chemicznej szkła.

Glas Italia
MARI CRISTAL | Philippe Starck

MARI CRISTAL | Philippe Starck

„Inteligentna część produkcji ludzkiej ulegnie dematerializacji. Wszystko zniknie” stwierdza Philippe Starck. Mari Cristal to nie tylko stoły do jadalni, to część przygotowań do dematerializacji. „Nie wiemy jeszcze, jak sprawić, by stół zniknął, więc musimy uczynić go niewidocznym”. Ph.S

Mari Cristal jest dostępny z blatem z hartowanego przezroczystego szkła o grubości 12 mm lub ze specjalnym i rzadkim wykończeniem, które w zależności od kąta zmienia postrzeganie szkła. Trzecią opcją jest laminowane szkło w wyjątkowych przezroczystych kolorach: jasnoróżowym, jasnoszarym lub jasnożółtym. Podstawa składa się z dwóch kozłów dostępnych ze stali nierdzewnej polerowanej jak lustro lub pomalowanej na satynowy brąz. Są one połączone belką z laminowanego bardzo lekkiego szkła, dostępną w neutralnym, przezroczystym wykończeniu lub w unikalnych kolorach, pasujących do blatu.

Glas Italia
MARLENE | Philippe Starck, Sergio Schito

MARLENE | Philippe Starck i Sergio Schito

Eleganckie i zaskakujące lustro ścienne powstaje przy użyciu precyzyjnych technik formowania, polerowania i ręcznego rzemiosła. Starck wyobrażał sobie lustro, które zapewnia nie tylko prawdziwe odbicie, ale także jego zakrzywione powierzchnie odzwierciedlają nieoczekiwany obraz fantazji. Lusterko Marlene, dostępne w kolorze różowym, białym lub srebrnym, jest wg Starcka

„wyrazem zarówno prawdziwej, jak i fantasmagorycznej wizji siebie”

Glas Italia
NACRE | Yabu, Pushelberg

NACRE | Yabu Pushelberg

„Nacre (nay-ker): znany również jako masa perłowa. Proces jego tworzenia polega na nakładaniu się kolejnych warstw aż do ukształtowania perły. Dodatkowo materiał ten jest mocny, sprężysty i opalizujący. Stolik kawowy NACRE to artystyczne i innowacyjne dzieło zaprojektowane przez George’a Yabu  Glenna Pushelberga. Zainspirowany organiczną formą muszli ostryg, zbudowany z dwóch delikatnych arkuszy podgrzewanego szkła, misternie połączonych dzięki ręcznej precyzji. Eksperymentując z ograniczeniami napięcia cieplnego i grawitacji, odkryto nowy sposób formowania, w efekcie tworząc asymetryczny i płynny kształt.

Rezultat wyszukanego i zaawansowanego technologicznie procesu produkcyjnego odpowiada na niejednorodność specyficznych wymagań funkcjonalnych. Nowe produkty Glas Italia łączą wyrafinowanie i dobry smak z możliwością przekazywania emocji, kierując się do międzynarodowej klienteli.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close