Search

The Uncollected Collection | Living Divani 50 + 30

Piero Lissoni | "Uncollected Collection"

Święto czystej elegancji Living Divani. Z okazji 50 lat istnienia marki i 30 lat piastowania funkcji dyrektora artystycznego, Piero Lissoni tworzy labirynt luster w historycznych przestrzeniach Palazzo Crivelli w Mediolanie. Aby uczcić tą podwójną rocznicę, odbyła się premiera limitowanej kolekcji „The Uncollected Collection” –  najnowsze dzieło tego znanego projektanta.

Piero Lissoni
Piero Lissoni | „Uncollected Collection”

Prezentacja naprawdę z wielkim rozmachem objęła obiekt, zajmując miejsce od portyku do wnętrz do zielonych ogrodów Palazzo Crivelli. Dzięki temu powstało wspaniałe tło dla „The Uncollected Collection”. W centralnym dziedzińcu ustawiono spektakularny 04 banco da lavoro, podczas gdy dalej, w salonie błyszczące siedziska i stolik.

"Uncollected Collection"
02 poltrona | Piero Lissoni
Piero Lissoni
01 chaise longue | Piero Lissoni
"Uncollected Collection"
03 tavolino | Piero Lissoni
Piero Lissoni 2019
03 tavolino | Piero Lissoni

Natomiast część kolekcji, meble wykonane ze stali i aluminium, ulokowano wśród stuletnich drzew i oczek wodnych. Wszystkie zaprezentowane prace swymi kształtami odzwierciedlają różnorodność stylów proponowanych przez ostatnie 30 lat. Jak widać długoletnia współpraca, ze swoją subtelną elegancją, zmieniła sposób postrzegania relaksu nawet w plenerze.

The Uncollected Collection
Piero Lissoni | 2019
The Uncollected Collection
Piero Lissoni | 2019

Spektakularne refleksy, zdumiewająca gra cieni i światła, tak właśnie magiczna atmosfera wahała się od idyllicznej do technologicznej i futurystycznej. Dwie rodziny mebli prezentowały się pod różnymi kątami, na styku sztuki i designu. Pierwsza grupa z pełnymi, kolorowymi i falistymi kształtami z odlewanego aluminium, to imponujące meble o fantastycznym smaku. Druga natomiast z wyjątkowo eterycznymi i prostymi sylwetkami, gdzie stalowe pręty i aluminium, splątane stanowią bazy krzeseł czy stołów. Pozorna dychotomia tego pomysłu potwierdza niepodważalne umiejętności marki i jej niesamowitą zdolność do przełożenia złożoności projektu na współczesność. Nienaganne sylwetki, z wpisaną w nie prostotą, udowadniają, że nie ma potrzeby krzyczeć głośniej niż wszyscy inni być wysłuchanym, zauważonym. A także uznanym za jedną z włoskich  doskonałości na scenie międzynarodowej.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close