Search

Usłyszeć odgłos kosmosu

Pawilon orbitalny NASA

Orbitalne pawilony NASA pozwalają usłyszeć naturalne odgłosy kosmosu. Dzięki współpracy zespołu STUDIOKCA złożonego z architektów i designerów oraz ekspertów z NASA udało się zbudować orbitalne pawilony, których działanie opiera się na koncepcie oceanicznego szumu w muszli morskiej.
Pawilon naturalnie przyjął kształt muszli, by w jak najdokładniejszy sposób oddać głos 19 satelitów krążących w przestrzeni kosmicznej. Projekt miał swój debiut w 2015 roku podczas World Science Festival w New York City i od tamtej pory podróżuje po kraju, by jak największa liczba osób mogła doświadczyć tego niecodziennego wrażenia.

Pawilon jest wykonany z 3,5 tysiąca stóp kwadratowych aluminiowych paneli ciętych przy pomocy strumienia wody i posiada ponad 100 orbitalnych ścieżek połączonych ze sobą by stworzyć jedną zakrzywiającą się ścieżkę dla przepływającego dźwięku. Głośniki wmontowane we wnętrze pawilonu zostały zaprogramowane przez artystów i kompozytorów Shane Myrbeck w taki sposób w czasie rzeczywistym mapować, tłumaczyć i transmitować dźwięk satelit.

Następny przystanek pawilonu to Huntington Library Botanical Gardens w San Marino, w Kalifornii.

 

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close