Search

MINI na London Design Festival

MINI LIVING - instalacja MINI podczas London Design Festival 2016

We współpracy z londyńskim architektem Asifem Khanem, marka MINI zaprezentuje podczas wystawy London Design Festival 2016 instalację zatytułowaną MINI LIVING – Lasy, która przedstawia trzy interpretacje takich „przestrzeni pomiędzy przestrzeniami”.

Przyszłość życia w mieście

Instalacja tworzy nowe ogólnodostępne przestrzenie, tymczasowo spersonalizowane i dostosowane do wymagań współczesnego społeczeństwa miejskiego. Za pośrednictwem tej instalacji, marka MINI kontynuuje dyskusję na temat przyszłości życia w mieście, rozpoczętą przez instalację zaprezentowaną przez MINI LIVING podczas tegorocznych targów Salone del Mobile w Mediolanie.

Japoński koncept

Podstawowa idea trzech pomieszczeń instalacji MINI LIVING – Lasy została zainspirowana przez japoński koncept „shinrin yoku”, który tłumaczony dosłownie oznacza „leśną kąpiel”, czyli doświadczanie lasu za pośrednictwem wszystkich zmysłów. Wewnątrz pomieszczeń tematycznych (Kontakt, Kreatywność i Relaks), rośliny, wyposażenie oraz, w niektórych przypadkach, posadzka, tworzą wrażenie przebywania w lesie poprzez użycie specjalnych materiałów oraz narzędzi wizualnych / dotykowych. Trzy pomieszczenia znajdują się w gwarnej miejskiej dzielnicy Shoreditch w Londynie.

Kontakt, Kreatywność, Relaks

Przestrzeń Kontakt to miejsce spotkań, zarówno tych planowanych, jak i całkowicie spontanicznych. Duży stół stanowi centralny punkt pomieszczenia. Natomiast Przestrzeń Kreatywność skupia się na zapewnieniu optymalnego środowiska do pracy. To prawdziwa wyspa kreatywności i produktywności, pozwalająca użytkownikom na dostosowanie wyposażenia zgodnie z wymaganiami. Przestrzeń Relaks przyciąga gości ogromną ilością roślin, zachęcając do nabrania dystansu do życia codziennego i zrelaksowania się.

Instalacja MINI LIVING – Lasy dostępna była dla zwiedzających podczas London Design Festival (17-25 września). Wystawa stanowiła twórcze podejście do poprawy jakości życia w naszych miastach w przyszłości.

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/technologie/clubman-nowosc-w-rodzinie-mini/

https://pointofdesign.pl/design/the-smile-i-london-design/

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close