Search

Nadmorska willa projektu Studio Arthur Casas

Casa EK

Położona nad piaszczystymi połaciami plaży Baleia w Brazylii, Casa EK to nowoczesna, przestronna willa zaprojektowana przez architekta z São Paulo Arthura Casas. Jest to bryła o klasycznych geometrycznych kształtach. Mimo tego iż jest to dom położony przy plaży, nie brakuje tam także luksusowych elementów wystroju, takich jak wertykalne ogrody pełne tropikalnych roślin, czy jacuzzi na dachu. Mimo swoich rozmiarów, dom jest kameralny i za razem zmysłowy.

Na drodze do monopolizacji brazylijskiej architektury przybrzeżnej, Studio Arthur Casas zdecydowało się zaprojektować Casa EK, tuż obok wcześniej ukończonej Casa MD. Klienci są bliskimi przyjaciółmi sąsiadów i uwielbiają styl, w jakim został zbudowany ich dom. Jednakże dla siebie szukali czegoś niepowtarzalnego, unikalnego.

Willa z niekończącym się widokiem

Jedyne wejście na posesję znajduje się po stronie wybrzeża. Szukając rozwiązania jak połączyć niczym niezmącony widok z tarasu z praktycznym dojściem dla mieszkańców, oraz wjazdem dla samochodów, architekt zaprojektował podziemne wiaty. Dzięki temu willa znajduje się na podwyższeniu, a co za tym idzie, z salonu rozpościera się jeszcze lepszy widok na ocean.

Taras z drewnianą podłogą oraz basenem jest jednocześnie przedłużeniem znajdującego się w głębi otwartego salonu oraz małego ogrodu. Na pierwszym piętrze znajduje się pięć pokoi, w tym dwie sypialnie, pomieszczenie gospodarcze oraz łazienki. Dom jest w dużej mierze przeszklony od zewnątrz, dlatego, w celu zapewnienia prywatności mieszkańców, zamontowano przesuwane metalowe panele.

Wertykalne ogrody zakrywają zewnętrzne ściany na parterze. Wewnętrzne zostały pomalowane na jasny, ciepły beż nawiązujący do koloru znajdującego się na plaży piasku. Mimo iż dom jak i cała posesja są dość wąskie, zieleni tu nie brakuje. Na dachu znajduje się kolejny ogród, z jacuzzi oraz paleniskiem ogrodzony szklanymi barierkami, które umożliwiają 360-stopniowy widok na okolicę.

Zobacz take:

Z widokiem na Pacyfik

Samujana Holiday Villa- wakacje marzeń w Tajlandii

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close