Search

Krótki przewodnik po świecie zegarków

zegarki klasyczne garniturowe

Ponad 200 lat temu, Abraham-Louis Breguet opracował nowy system mechanizmu zegarkowego, walczącego z działaniem grawitacji (które było uciążliwe w przypadku pierwszych modeli zegarków kieszonkowych). Mechanizm ten okazał się na tyle poprawny i praktyczny, że od tamtego czasu właściwie nie został zmodyfikowany. Najnowsze modele najlepszych zegarków będą wyposażone dokładnie w takie same trybiki, choć niektóre z nich dostępne będą w dwóch wariacjach – podwójnych lub potrójnych.

Szkieletowe zegarki ukazują mechaniczne dzieło sztuki, które znajduje się w ich wnętrzu. Pozbyto się niektórych z części osłaniających wewnętrzne trybiki, aby umożliwić przyglądanie się pracy tego złożonego choć niewielkiego układu. Co więcej, wybrane z modeli wzbogacane są również o podświetlenie, którego uruchomienie pozwala przyjrzeć się całej precyzyjnie wykonanej konstrukcji.

Ponadto, kultowe modele ekskluzywnych zegarków, takich jak Rolex Dayton czy Omega Speedmaster, zostały wzbogacone o ulepszony chronograf. Stopery będą wyjątkowo dokładne, a do tego wyjątkowo estetycznie przekonujące.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat największą metamorfozę przeszły zegarki damskie. Stały się bardziej złożone z uwagi na występujące zapotrzebowania w życiu codziennym. Wyposażane są w nienagannie funkcjonujące kalendarze czy minutniki. A do tego wszystkiego, nadal cechują się klasyczną elegancją.

Coraz częściej noszenie zegarka nie bywa wiązane z potrzebą ciągłego kontrolowania czasu, a raczej z ubieraniem się w ponadczasową stylową elegancję.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close