Search

Mid Century Rhythm – nowa kolekcja André Fu

03 André Fu

Druga kolekcja marki André Fu Living, Mid-Century Rhythm, czerpie inspirację z rzeźbiarskich, miękkich form i Bauhausu. W ubiegłym roku projektant z Hongkongu wprowadził na rynek swoją pierwszą kolekcję elementów do wyposażenia wnętrz. Znalazły się w niej meble, pościele, lampy, zastawa stołowa oraz kaszmirowe szale i narzuty, i zyskały od razu wielką popularność. W związku z tym teraz architekt wnętrz André Fu wypuścił drugą falę projektów. Tym razem do sprzedaży trafiły rzeźbiarskie łóżka, szafki, wyczekiwany szezlong oraz dekoracyjne akcesoria.

midcenturyrythm 02 André Fu

Obie kolekcje łączą subtelne wyrafinowanie i fascynację projektanta kunsztem, chociaż ta nowa wprowadza bardziej miękką, krętą formę. Zmiękczone linie idealnie odpowiadają na oczekiwania klientów. Fu tworzył nową kolekcję, myśląc o sylwetkach abstrakcyjnej ceramiki Hansa Copera, drewnianych rzeźbach Alexandre’a Noll’a i klasycznych, eleganckich profilach z połowy wieku.

midcenturyrythm 02 André Fu 09

Weźmy na przykład przenośną lampę LED – Fu przekształcił swój ulubiony element architektoniczny – szklaną cegłę, w karbowaną falę na podstawie z brązu. Lustra z matową geometryczną ramą inspirowane są okrągłymi oknami znanymi z Bauhausu.

mid-century 07

Fale i obłości to jednoczący temat w Mid-Century Rhythm.Tytuł kolekcji posiada najsilniejsze odzwierciedlenie w rzeźbiarskim dębowo-szklanym wózku koktajlowym. Jego zaokrąglona forma uwidacznia się także w graficznych, falujących wzorach na zastawie stołowej i pościeli.

Chciałem wyrazić płynność i ruch współczesnej fali. Nie chodzi tylko o to, jak pięknie wygląda, ale jakie uczucia wzbudza”

mid-century 02 André Fu

Ta kolekcja wprowadza ceramiczne i brązowe wazony, oznaczając pierwszą wyprawę Fu w świat akcesoriów. Brąz odlewa się ręcznie w Tajlandii, gdzie projektant ściśle współpracował z rzemieślnikami. Razem z nimi kształtował formy, które wprowadzają ducha refleksji i ruchu do pełnych dramaturgii naczyń.

mid-century 03

Ponieważ plany prezentacji nowej kolekcji w palazzo podczas Milan Design Week musiały ulec zmianie, premierę zastąpiono globalną akcją internetową. Powstał także koncepcyjny materiał, który oddaje ducha kolekcji. Ekskluzywny film zaciera granice obrazu i abstrakcji, a obraz uzupełnia eteryczna ścieżka dźwiękowa autorstwa multimedialnej artystki – Rosey Chan.

mid-century 01

 

Zobacz także:

flou-2020-kolekcja-inspirowana-natura

salvatori-2020-nowe-kolekcje-z-kamienia

florence-knoll-pionierka-designu-i-biznesu

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close