Search

Flou 2020, kolekcja inspirowana naturą

Flou kolekcja 2020 01

Flou nieprzypadkowo wybiera datę rozpoczęcia prezentacji swoich nowości na rok 2020 – 22 kwietnia to Dzień Ziemi. W tym roku przypada okrągła, pięćdziesiąta rocznica uchwalenia tego międzynarodowego święta natury.

Flou kolekcja 2020 02

Nową kolekcję Flou zainspirowała przyroda – jej autentyczność i harmonia, jej ciągły ruch i życiowa energia. Właśnie dlatego marka zdecydowała się na premierę nowej kolekcji właśnie dzisiaj. Piękno i siła natury to zasady, którymi kierowali się projektanci. W efekcie powstała rewolucyjna i współczesna kolekcja. Wprowadza do artykułów codziennego użytku harmonię i równowagę właściwe wszystkim otaczającym nas elementom przyrody.

W naturze to ruch kreuje kształt – tylko pozornie powtarzalny, ale nigdy dokładnie taki sam. Właśnie  dlatego nowe łóżka, sofy i akcesoria meblowe wyróżniają miękkie, organiczne formy. Nie zrezygnowano przy tym ze stylowych i luksusowych wykończeń, łączących naturalne elementy i materiały najwyższej jakości.

Flou kolekcja 2020 03

Tkaniny i tapicerki zainspirowały cykle życia, stąd wynikają ich mocne i zdecydowane kolory. Ziemiste odcienie – brąz, ochra i złoto – symbolizują ciepło i przebudzenie. Zestawia się je z jasnymi i ciemnymi błękitami. W ten sposób podkreślono niekończący się cykl dobowy. Kolekcję Flou osadzono zatem między energią dnia a ciszą i bezruchem nocy.

Czerń i biel, światło i cień przeplatają się z miękkimi znakami graficznymi, falistymi krzywiznami, które tworzą niezwykłe efekty optyczne. Oryginalne tekstury tworzy ta sama dynamika i siła, które tworzy każde żywe stworzenie.

Flou kolekcja 2020 04
Flou kolekcja 2020 04

Firma Flou zawsze była zaangażowana w troskę o przyrodę i kierowała się zasadami zrównoważonego rozwoju. Dziś bardziej niż kiedykolwiek wcześniej producent robi jeszcze jeden krok w stronę natury. Dzięki temu powstała kolekcja, która pozwala ludziom żyć w ścisłym związku z otoczeniem. To silny sygnał, aby przypomnieć nam, jak ważne jest nasze naturalne środowisko. Jak bardzo powinniśmy otaczać je szacunkiem, troską i miłością.

Poszczególne elementy nowej kolekcji Flou odrywać będzie przed nami na swoich kontach na facebooku i instagramie.

 

Zobacz także:

new-trendy-year-2020-we-wnetrzach

meble-tarasowe-outdoor-w-roku-2020

lampy-do-salonu-w-roku-2020-oswiecone-piekno

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close