Search

We wnętrzu, które nie chce być nudne

Bonaldo_Geometric Table_ we wnętrzu

Choć według modernistów forma zawsze powinna podążać za funkcją, design potrafi także szokować. A bez wątpienia projektanci pozwalają sobie na realizację coraz bardziej odważnych i wyrazistych pomysłów. Puszczają wodze fantazji, wykorzystują optyczne iluzje, nieoczywiste odniesienia, aby każdy mógł łatwiej zrealizować marzenie o wyjątkowej i magicznej przestrzeni. Figlarne projekty pozwalają wprowadzić odrobinę szaleństwa we wnętrzu, choć wciąż realizują swoje funkcje użytkowe.

Moooi Space-table-lamp- we wnętrzu

Moooi Space-table-lamp- we wnętrzu

Zabawny design we wnętrzu

Czy to lustro, lampa, a może dyskoteka – Moooi proponuje zupełnie nowe doświadczenie. Lampa stołowa Space Table Lamp zaprojektowana przez Warda Wijnanta to przedmiot rzeczywiście spektakularny. Zupełnie jakby pochodziła z innego świata i próbowała dostosować się do nowego otoczenia. W ciągu dnia czaruje skromnością zwierciadła, odbijając to co znajduje się wokół niej. Natomiast, gdy nadchodzi noc rozświetla się tajemniczym blaskiem, jej srebrna powierzchnia zaczyna prześwitywać, a my możemy zajrzeć w zupełnie inny, nieziemski wymiar.

Cappellini s0chair brocade

Capellini s-chair decor

Prace wielkich współczesnych artystów, w tym Gary’ego Hume’a i Ellswortha Kelly’ego, stały sie podstawą do stworzenia kolekcji stołów Six Tableaux przez włoskie studio Binocle. Każdy stół ma blat o unikalnym kształcie, oparty na części lub detalu dzieła sztuki. Ich blat wykonano z jednej marmurowej płyty, którą ustawiono na pięciu marmurowych nogach. Dostępne są dwa rozmiary – większy stół pomieści ośmioosobowe przyjęcie, a mniejszy to po prostu stolik kawowy.

KNindustrie Ella 01 we wnętrzu KNindustrie Ella 02 we wnętrzu KNindustrie Ella 03 we wnętrzu

Zastawa stołowa to klasyczny element wyposażenia wnętrza, który w ostatnich latach przeżywa prawdziwy renesans. Po dziesięcioleciach tradycyjnego wykorzystywania klasycznej porcelany, także tutaj do akcji wkroczyli kreatywni designerzy. Marka KN Industrie znana jest z kooperacji ze światowymi tuzami wzornictwa przemysłowego. Design zagościł na stołach, a najnowsza kolekcja Ella autorstwa Maurizio Lai na pierwszy rzut oka przypomina fragment stalowego wspornika. Jednak wykonana z aluminium podstawka świetni integruje się z industrialnym stylem w przestrzeni. Poza tym jest oczywiście niezwykle praktyczna i funkcjonalna. Dzięki sprytnemu pomysłowi z magnesem, poszczególne tace można ze sobą łączyć, tworząc bankietowe kompozycje.

araldica_cedit we wnętrzu

Intrygujące ściany

W kolekcji Araldica CEDIG Federico Pepe wysyła nam kreatywne przesłanie, które nie tylko określa estetykę nowej „psychedelii wewnętrznej”, ale także bada nietypowe formuły percepcji interakcji między dekorowaną ceramiką a indywidualnością.

araldica-federico-pepe_archive
Federico Pepe

Na ogromnej skali dużych ceramicznych ściennych płyt okładzinowych, wizualne tekstury Pepe nabierają hipnotycznej, fascynującej konfiguracji. Różnorodna mieszanka kolorów powstała z inspiracji marmurkowymi papierami.

Araldica CEDIG

Niektóre projekty Pepe zestawiają dwa różne graficzne motywy liniowe, geometrycznie wyśrodkowane na płycie. To „herb” – przypominający raczej tarczę kompozytową, nawiązujący do wizerunków heraldyki – i kształt „klepsydry”, składający się z dwóch przeciwstawnych trójkątów.

araldica

araldica

 

Zobacz także:

hermes-2020-w-rysunkach-pierrea-hardyego

lampy-bonaldo-szklo-w-nowym-swietle

new-trendy-year-2020-we-wnetrzach

 

 

 

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close