Search

Meble tarasowe | outdoor w roku 2020

09.-Cassina-LC-Collection-Outdoor_Le-Corbusier_Pierre-Jeanneret_Charlotte-Perriand_ph∏DePasqualeMaffini

Salon przenosi się do ogrodu, ponieważ co roku przybywa ciepłych dni. Domy projektowane są tak, aby jak najbardziej otwierać się na to co je otacza – ogród. Tym samym spektrum projektów dedykowanych outdoorowi stale się poszerza, przedstawiając nowe obszary do odkrywania. Meble tarasowe czerpią z mebli do jadalni i salonów, a jednocześnie dostosowują się do nowego środowiska. Efekty są zachwycające, a ich autorami są największe nazwiska w świecie designu.

Cassina mebel tarasowe 01
Cassina

Meble tarasowe – debiut Cassina

Przy okazji IMM w Kolonii Cassina po raz pierwszy zaprezentowała swoją linię mebli do ogrodu. Emanuje ona dziedzictwem Bauhausu tej szacownej marki. Charakterystyczną elegancję połowy wieku ikon wzornictwa uzupełniono o współczesne elementy. Meble tarasowe z tej kolekcji wynoszą możliwość obcowania z prawdziwymi dziełami designu na świeże powietrze.

Cassina_meble tarasowe 02
Cassina

Lata dzieciństwa spędziłem z kolegami z klasy wśród przyrody – Le Corbusier

W ubiegłym roku, dzięki Patricii Urquioli, która piastuje stanowisko dyrektora artystycznego, Cassina rozpoczęła poszerzać swoje horyzonty. Projekt The Cassina Perspective to wizualna ścieżka kreatywności, która celebruje odrodzoną klasykę i współczesny design. W roku 2020 Cassina przenosi się więc na zewnątrz, a elementy kolekcji obejmują projekty Rodolfo Dordoniego, Philippe’a Starcka i Urquioli. Naturalnie nie mogło zabraknąć odświeżonych ikon z połowy wieku.

Dzisiaj spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest uważane za ważną część naszego życia” – mówi Luca Fuso, CEO Cassina.

Cassina_meble tarasowe 03
Cassina

Cassina Perspective Goes Outdoor

Meble tarasowe Cassina Perspective Goes Outdoor czerpią inspirację z radości przebywania na świeżym powietrzu. Dla każdego z projektantów przedstawia się ona nieco inaczej, na przykład dla Starcka to natura. Do stworzenia siedziska i stolika kawowego wykorzystał ręczne rzemiosło, dzięki czemu wydobył sensualną i ciepłą aurę. Z kolei dla Dordoniego źródłem inspiracji był urok ośrodków wypoczynkowych z lat 50. XX wieku. Meble tarasowe Cassiny w jego wydaniu mają miejski charakter, a seria zatytułowana Sail Out obejmuje modułowe aranżacje do siedzenia oraz jadalnie. Projekt Urquioli swą inspirację znalazł za kołem podbiegunowym, podczas podróży na Grenlandię. Projektantkę zaintrygowały małe trampoliny przy domach mieszkańców, i postanowiła na tej kanwie stworzyć miłosne łoże. Zaokrąglona struktura, z miękką tapicerką i detalami z lin, zaprasza na chwilę zapomnienia.

Cassina_meble tarasowe 04
Cassina

Połączenie nowych produktów z dziełami z połowy XX wieku było naturalną decyzją zespołu Cassina. Awangardowe, autentyczne i doskonałe ikony, dzięki technologii i umiejętnościom rzemieślników, wyszły na zewnątrz. Zachwyca szczególnie fotel, który dla hotelu Doron zaprojektowała w roku 1947 Charlotte Perriand. Odzwierciedla jej uwielbienie dla gór i zimowych podróży. Także wszechstronna kolekcja LC, zrealizowana przez Le Corbusiera, Pierre’a Jeanneret i Perriand jako proste i funkcjonalne formy, dostosowała się do warunków zewnętrznych.

Meridiani 02
Meridiani 02

Meble (nie tylko) tarasowe Meridiani

Idealny dialog między wnętrzem i ogrodem. Meridiani prezentuje nową kolekcję wszechstronnych mebli. Realizują one prawdziwą ciągłość stylistyczną pomiędzy przestrzenią na zewnątrz a projektem wnętrz. Idealnie skoordynowane produkty dostępne w różnych wykończeniach gwarantują piękno i funkcjonalność. Dzięki temu to, co dedykowane obszarom na zewnątrz domu można również wykorzystać w nim samym.

Zoe Open Air
Meridiani

Zoe Open Air to kolekcja złożona foteli i małej sofy, umiejętnie łącząca materiały outdoroowe. Głównym bohaterem jest tu polipropylenowa lina, inspirowana linami cumowniczymi przy łodziach. Wspiera ją aluminiowa rama w czterech kolorach – kredy, benzyny, słonia i czerni. Wszystkie sprawiają, że jest niezwykle wyrafinowana w swojej prostocie. Zoe Open Air ma wyściełane siedzisko i szlachetny, ręcznie wykonany splot oparcia, dostępny w dwóch wersjach.

gervasoni01
Gervasoni

12 kolekcji outdoorowych Gervasoni

Gervasoni Outdoor to nowy wyspecjalizowany dział firmy, w całości poświęcony meblom ogrodowym. 12 nowych kolekcji dostosowuje się do różnych stylów życia na zewnątrz, meblując tarasy, ogrody lub baseny. Z absolutną łatwością dostosowuje się do różnych obszarów, od najbardziej nowoczesnych i współczesnych przestrzeni po naturalne konteksty.

Gervasoni02 meble tarasowe
Gervasoni

Bardzo dużo uwagi przywiązano do badań i selekcji materiałów oraz tkanin. Meble tarasowe Gervasoni, dostępne w aż 67 nowych odcieniach i fakturach tapicerek, wynoszą na zewnątrz kolor i styl. Kolekcja outdoorowa wchłania przytulność i wygodę z salonu. Natomiast kolekcje do domu interpretują świeżość i przyjemną swobodną atmosferę otwartych przestrzeni. Dzięki temu każdy przedmiot sprawia wrażenie eleganckiego i nieco bardziej wyjątkowego.

Gervasoni03 meble tarasowe
Gervasoni

Z myślą o przestrzeni życiowej na świeżym powietrzu Paola Navone stworzyła ogromny wachlarz możliwości, potwierdzając swoje niespożyte pokłady kreatywności. Nie ma rzeczy, o której nie pomyślała, tworząc tą kolekcję. Znajdziemy więc tu prawdziwe perełki, jak kosz plażowy czy bujany fotel do podziwiania zachodu słońca z tarasu.

Gervasoni04 meble tarasowe
Gervasoni

Kosze, krzesła, stoliczki, sofy, pięknem formy i funkcjonalnością wypełniają przestrzeń na zewnątrz salonowymi doznaniami. Jednak elementy takie jak łoże z baldachimem czy leżanki nie pozwalają zapomnieć o słońcu i pięknej pogodzie. Właśnie ta wizja towarzyszyła projektantce podczas pracy, co widać także w kolorach i fakturach tkanin. Jedynych w swoim rodzaju.

Flexform meble tarasowe
Flexform

Grandemare Citterio od Flexform wychodzi na zewnątrz

Sofa Grandemare, zaprojektowana przez Antonio Citterio w 2011 roku, mebluje teraz także patio, taras czy ogród, z nieodzowną dyskretną elegancją. System siedzisk Grandemare Outdoor zapewnia funkcjonalność i wygodę tapicerowanej sofy w salonie. Jednocześnie podbija nowe, outdoorowe przestrzenie.

Flexform meble tarasowe
Flexform

Miękkie, geometryczne kształty całkowicie, spoczywają na kompaktowej laminowanej platformie. To nowoczesny materiał, który idealnie nadaje się do ustawienia na zewnątrz. Odsunięta od krawędzi platformy stalowa rama podtrzymująca, sprawia wrażenie, że sofa unosi się w powietrzu. Prosta forma i modułowa struktura dają Grandemare Outdoor szeroki wachlarz możliwych aranżacji.

VAN DYCK OUTDOOR_01 meble tarasowe
Minotti

Meble tarasowe Lifescape Minotti

Kolekcja Lifescape to projekt Minotti Outdoor, który odzwierciedla nowe podejście do życia na zewnątrz, bez uszczerbku dla wygody, jakości i estetyki. Meble, pełne charakteru i elegancji z nieoczekiwanymi wzorami i kolorami, wpisują się w naturalne otoczenie. Tworzą krajobraz w dialogu z architekturą, na cześć czystego relaksu.
Minotti meble tarasowe
Minotti
Minotti oferuje kolekcję o coraz bardziej wszechstronnym międzynarodowym stylu. Czerpie motywację i inspirację od wiodących projektantów i architektów, tłumaczy różnorodne style i funkcje. Wyjątkowe rozwiązania pasują nie tylko do naturalnego kontekstu mieszkalnego, w tym do mniejszych miejskich przestrzeni zewnętrznych. Sprawdzą się również idealne w ekskluzywnych hotelach, spa i na jachtach. Wszechstronność i oryginalność, wyróżniające detale oraz wyrafinowana estetyka zaspokoją potrzeby różnych przestrzeni.
Minotti meble tarasowe
Minotti

Kolekcja Lifescape stale się rozwija, jednak bazuje na projektach mebli do domu, interpretując je do warunków nowego środowiska. Nendo oraz Rodolfo Dordoni tym samym mogli po raz kolejny dopracować swoje linie, uzupełniając je o propozycje ogrodowe. Dzięki temu przeniesiono piękne proporcje kolekcji Tape, geometrię Florida, oraz styl retro Riviera oraz Aston. Teraz wszystkie do zastosowania w wersji „Cord” Outdoor.

Minotti meble tarasowe
Minotti

Natomiast brazylijski projektant Marcio Kogan stworzył dla Minotti modułowym systemem siedzeń Quadrado, który od początku był dedykowany outdoorowi. Duże, kwadratowe siedziska można dowolnie zestawiać. Urok kolekcji wprowadzonej w 2018 roku, opiera się na unoszących się podstawach z drewna teakowego, tkanych oparciach i miękkich poduszkach. W 2019 roku rodzinę uzupełniono o wspaniałe dwuosobowe łóżko dzienne, fotel oraz stół jadalniany. Otwarty krajobraz stworzony do spotkań towarzyskich tworzą także nowe, mniejsze kwadratowe siedziska Quadrado.

Living Divani meble tarasowe
Living Divani

Living Divani i projekt outdoorowej podstawki

Nowy uchwyt na kubek Vizio to suma dwóch linii, które przecinają powietrze, odnosząc się do poczucia dynamiki i jednocześnie bezcielesnej równowagi. Gest, który staje się rzeczywisty i nabiera trójwymiarowości w grubości stalowego pręta.
B&B Italia 04 meble tarasowe
B&B Italia

B&B Italia zaprasza do ogrodu

Na rok 2020 B&B Italia przedstawia trzy nowe kolekcje outdoorowe, które otwierają się na trzy różne i  uzupełniające się światy. Mamy do czynienia z pracą trzech niekwestionowanych mistrzów międzynarodowego designu. Każdy z nich ucieleśnia unikalne podejście do projektowania produktu.
B&B Italia 01 meble tarasowe
B&B Italia
Typowo włoski akcent Antonio Citterio odnajdujemy w kształcie systemu siedzisk Hybrid, po mistrzowsku łączących rygor projektowania i komfort, gdzie tekstylia znajdują się w centrum uwagi. Dzięki siedziskom i stołom Ayana, Naoto Fukasawa łączy Daleki Wschód z Europą Północną. Wszystko za sprawą  unikalnego połączenia podstawowych kształtów i naturalnego drewna. Niewidzialne, lecz pomysłowe rozwiązania technologiczne dopełniają całości. Natomiast geniusz i ironię, z których słynie Philippe Starck widać od razu, patrząc na efekt pierwszej kooperacji projektanta z B&B Italia, przy okazji projektu Oh it rains.
B&B Italia 03 meble tarasowe
B&B Italia

W połączeniu z wizją B&B Italia każda z tych kolekcji wykorzystuje inny, unikalny i charakterystyczny język estetyczny. Trzy kierunki odpowiednie dla różnych przestrzeni, od tradycyjnych budynków po najbardziej ekstremalną architekturę. Tkaniny, materiały i wykończenia stanowią integralną część kolekcji Outdoor 2020.

B&B Italia 05 meble tarasowe
B&B Italia

Uwaga poświęcona wzorom, kolorom i wykończeniom jest częścią projektu. Jednak każdy element jest starannie dopracowywany, aby mógł łączyć się idealnie i dostosować do różnych rodzin produktów, nowych i istniejących. W ten sposób każdy tapicerowany mebel można spersonalizować, jednocześnie zachowując tożsamość i niepowtarzalność oryginalnego projektu.

Ethimo
Ethimo

Nowe meble tarasowe Ethimo – Knit

Kolekcja Knit powstała w wyniku współpracy z Patrickiem Norguetem w 2015 roku, a z czasem stała się prawdziwą ikoną stylu outdoorowego Ethimo. Teraz dodano dwa nowe elementy o wyjątkowo przyjaznych liniach. Wygodna sofa i fotel tworzą „nowy rozdział” w historii kolekcji do salonów i jadalni  na świeżym powietrzu. Portfolio Ethimo staje się coraz bardziej kompletne, a jednocześnie stale ewoluuje. Eksperymenty z objętościami, wykończeniami i niezwykłymi tkaninami, zachowują jednocześnie to, co wyjątkowe, czyli niepowtarzalne funkcje.

Ethimo
Ethimo

Te dwie nowe kreacje outdoorowe w rzeczywistości szanują charakterystyczną „matrycę genetyczną” szerszej kolekcji. Tym samym łączą naturalne lub piklowane drewno teakowe zastosowane w strukturze z tkaną liną na siedzisku. Duże proporcje sofy i fotela pomagają stworzyć prawdziwy salon na świeżym powietrzu i zapewniają idealną ergonomię.

Ethimo
Ethimo

Nowe, delikatne tkaniny Chess i Red Diamonds, używane do tapicerowania poduszek siedziska i oparć, podkreślają miękkość i sugerują natychmiastowe poczucie komfortu i dobrego samopoczucia. Te dwa nowe elementy „dialogu” tworzą niezwykłe, wyrafinowane kompozycje do wyposażenia w praktyczną elegancję wnętrz mieszkalnych i kontraktowych. W idealnej równowadze kształtu i tekstury, która przekazuje fascynujące wrażenia sensualne i wizualne, meble tarasowe Knit oferują dynamiczną i nowoczesną wizję życia na świeżym powietrzu.

Tribu
Tribù

Meble tarasowe Tribù

Perspektywa długich, słonecznych dni spędzonych w dobrym towarzystwie jest wystarczającą motywacją, by uciec od rutyny. Dzięki nowym produktom i aktualizacjom wcześniejszych projektów, Tribù buduje na tarasie scenę dla spotkań towarzyskich i rozkoszowania się bliskością przyrody i zieleni w ogrodzie.

Tribu 02
Tribù

Yabu Pushelberg wykorzystał drewno teakowe do stworzenia nowej kolekcji charakterystycznych krzeseł Elio. Teakowe ramy obejmują kokon siedziska i oparcia z plecionki, także w formie otulającej, dwuosobowej sofy. Teak odnajdujemy dalej w solidnym stoliku Illum, o miękkich krzywych, gładkich krawędziach i smukłym profilu. Drewno nadaje mu ciepło ręcznego wykończenia, choć oryginalny projekt zakładał strukturę z aluminium. Dodatkowo w serii Ilium pojawiła się nowa wersja blatu Carrara, czyli ceramika z wyrafinowanym efektem marmuru. 

Tribu 03
Tribù

Meble tarasowe Tribù w 2020 roku ozdobią nowe kolory – na fotelach Mood to kolor lnu, mchu oraz wengé, z kolei burgund trafił na stoły, i stoliki. Wszystko uzupełniają poduszki w różnych rozmiarach, a użycie naturalnych materiałów i kolorów inspirowanych naturą ułatwia tworzenie indywidualnych kompozycji. W radosnym i optymistycznym stylu.

Roda 01
Roda

Meble tarasowe Rodolfo Dordoniego dla marki Roda

Eden to innowacyjna sofa, która zdecydowanie się komfortem, jaki zapewnia, dzięki szerokość i grubość poduszek siedziska. Głębokość 95 cm zapewnia całkowity relaks, a dodatkowo pomaga w tym zastosowanie różnych materiałów i oraz wyjątkowe moduły w systemie. Firma Roda po raz pierwszy zastosowała tu konstrukcję, która łączy w innowacyjny i harmonijny sposób dwa charakterystyczne materiały. To drewno teakowe i malowana stal nierdzewna.

Roda 02
Roda

Teak stosowany w Eden to oczywiście drewno odporne na warunki pogodowe. Jego biały kolor to efekt kilku cykli szczotkowania i powlekania, które zwiększają jego właściwości. Także jeden z modułów stanowi całkowitą nowość w portfolio Roda. Chodzi o moduł sześciokątny, który sprawia, że ​​sofa nadaje się do stosowania zarówno jako pojedynczy element wyposażenia, jak i moduł narożny w kompozycji. Aby zapewnić spójność wzorów i wykończeń modułów, sofę można połączyć ze stolikiem kawowym, wykonanym także z bielonego drewna teakowego.

Roda 03
Roda

Więcej nowości Roda

Dzięki Pillow, po raz pierwszy w historii, Roda dodaje oprawę oświetleniową do swojej oferty akcesoriów na zewnątrz. Pillow ma drewnianą podstawę w kształcie oka, dostępną w jednym rozmiarze, i może mieć wysokość 50 cm lub 70 cm. Lampę wykonano materiałów tradycyjnie używanych przez Roda, takich jak naturalny teak i Batyline. Latarnię można ustawić na ziemi lub powiesić na szarym pasku. Co więcej można regulować barwę światła, od ciepłej do zimnej, za pomocą dotyku lub aplikacji. W ten sposób Pillow pozwala stworzyć intymną, relaksującą atmosferę w każdym otoczeniu.

Roda 04
Roda
Adam D. Tihany to uznany, wybitny projektant, na którego liście realizacji znajdziemy innowacyjne wnętrza dla hoteli, restauracji i luksusowych statków. Był jednym z pierwszych designerów, który współpracował z międzynarodowymi szefami kuchni przy tworzeniu wnętrz ich restauracji. Roda wzbogaca się teraz o jego kolekcję, inspirowaną organicznymi liniami przyrody. Nazwa kolekcji Thea pochodzi od południowoamerykańskiej rośliny o dekoracyjnych liściach – Calathea. Charakterystycznym elementem projektu jest wzór inspirowany jej liśćmi, widoczny wyraźnie w strukturze modułów.

Nowa klasyka – meble tarasowe Vondome

Kolekcja Ulm wyznacza nowe standardy, choć odziedziczyła uniwersalny i logiczny urok. Funkcjonalne siedziska zapewniają idealną równowagę między designem, technologią i ergonomią. Natomiast bryła powstała w oparciu o podstawowy sześcian, pryzmat i kształty sferyczne.

Vondom 02
Vondom

Sofa, podobnie jak krzesła, leżanka, stolik kawowy i otomana, uosabia sztywne i sprężyste konstrukcje, które zapewniają całkowity komfort. Miękkie formy są hołdem dla formalnego podejścia szkoły Ulm, skąd zaczerpnięto nazwę. Każdy element można podświetlić, także w kolorze, a innowacyjna technologia czyni ją wyjątkową.

Vondom 03
Vondom

Kolekcja Gatsby, zaprojektowana przez Ramona Esteve dla Vondom, przypomina oświetlenie rodem z epoki art déco. Ta lampa opiera się na idei stworzenia otaczającej atmosfery poprzez sugestywną grę świateł za pomocą powierzchni lampy, gdzie materiał odwzorowuje kształty i wrażenia grawerowanego szkła. Poza tym modelem, Vondom przedstawia także trzy rozmiary (od 1 do 2 metrów wysokości) Forest.

Vondom 04
Vondom

Ramón Esteve zaprojektował podświetlany element, uformowany na podstawie geometrycznej abstrakcji choinki. Jego czyste linie sprawiają, że Forest jest ponadczasowym dodatkiem, a jednocześnie wynik ciężkiej syntezy formalnej. Lekkie i wytrzymałe, jaśniejące barwnym światłem, magiczne drzewo nadaje się idealnie zarówno na zewnątrz jak i do środka, i nie tylko w Święta Bożego Narodzenia.

Kettal 01
Kettal

Meble tarasowe Kettal – siedziska i oświetlenie

Projektanci mebli ogrodowych marki Kettal wyznaczają trendy i kierunki. Dzięki innowacyjności i kreatywności z pewnością utrzymają się na miejscu lidera w tej branży przez następną dekadę. Pierwszą kolekcją Kettal zaprezentowaną w 2020 roku jest Band, za której projektem stoi nie kto inny jak sama Patricia Urquiola.
Kettal 02
Kettal
Kolekcja składa się z krzesła do jadalni i fotela klubowego, wykonanych z aluminium lub drewna teakowego. Z kolei tkaniny obiciowe, oczywiście odporne na warunki atmosferyczne oraz bardzo trwałe, dostępne są w aż 30 opcjach. 

celowo rzucono wyzwanie klasycznym, wyrafinowanym liniom designerskich mebli i stworzono coś bardziej schematycznego, raczej program koncepcyjny. Na strukturę składają się powtarzalne, kanciaste kształty, które stawiają materiał na pierwszym miejscu

Wspaniale realizuje się tu szczególny talent Kettal do łączenia czystych, wysoce strukturalnych wzorów z intrygującymi materiałami i kolorami. Ponownie powstały meble na taras, jednocześnie piękne i praktyczne.
Kettal 03
Kettal
Podobne cechy znajdujemy w jeszcze jednej nowości od Kettal – lampach z kolekcji Dot. To wszechstronna rodzina lamp, które można wykorzystać zarówno na tarasie jaki i w domu. Co ciekawe produkty tej linii są bardzo elastyczne i regulowane. Można zatem ustawić wysokość oraz kierunek padania światła, tworząc tym samym lekką konstrukcję uszytą na miarę do każdej realizacji. Podobnie jak w przypadku Band, tu także możemy wybierać spośród 30 kolorów aluminiowego wykończenia. 
Kettal 04
Kettal
Jednak najciekawszymi produktami w portfolio Kettal, pozostają pawilony i konstrukcje ogrodowe, służące wypoczynkowi. Dwuosobowe łoże Landscape, lub chociaż szezlong Molo autorstwa Rodolfo Dordoniego – to kwintesencja błogiego lenistwa na świeżym powietrzu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close