Search

VDL Penthouse | Kettal wg Neutry

Penthouse

VDL Penthouse i Pavilion Kettala

Kettal przedstawia Penthouse oraz Pavilion według projektu Richarda Neutry VDL Research House II, budynku zbudowanego w 1963 roku. Obiekt jest ucieleśnieniem jego teorii architektonicznych, takich jak „biorealizm”, który oznacza związek między architekturą a zdrowiem.

Pavilion
Pavilion

Kettal prezentuje także pawilon VDL o wymiarach 12 × 4 metra i zachowuje oryginalny układ wnętrza budynku. W ofercie pojawia się także wersja z całkowicie przezroczystym wnętrzem. Pod nadzorem Diona Neutry, syna Richarda, zastosowano zaktualizowane metody budowy i materiały, z poszanowaniem wszystkich oryginalnych szczegółów domu. Zautomatyzowany system inteligentnego domu został również zaprojektowany do sterowania oświetleniem, klimatyzacją i ogrzewaniem.

VDL Pavilion
Pavilion

Pawilon jest całkowicie otwierany przez przesuwne drzwi, dzięki czemu rzeczywiste pomieszczenia w domu są równocześnie przestrzeniami ogrodowymi. Ten dom, w swym swobodnym stosunku do ziemi, drzew i morza, jest pełni rolę przewodnika i „amortyzatora”. Zapewnia potrzebną przestrzeń relaksacyjną z dala od komplikacji codziennego życia.

VDL Penthouse
Penthouse

W 1932 roku Richard Neutra zbudował swój dom dzięki darowiźnie holenderskiego filantropa Dr Van Der Leeuw (stąd skrót VDL). Ten dom jest szczególnie ważnym przykładem pracy Richarda Neutry. Zawiera bowiem wszystkie teorie architektoniczne, które po raz pierwszy postawił w swojej książce Wie Baut amerika? z 1927 roku. Następnie rozwinął temat w bardziej filozoficznych rozważaniach Survival Through Design (1953). Siedem lat później, kiedy rodzina rozrosła się, zbudował aneks w ogrodzie, a w 1963 roku pożar zniszczył dom, pozostawiając tylko aneks. W tym właśnie czasie Richard Neutra i jego syn Dion Neutra przebudowali dom i dodali solarium / atrium na szczycie oryginalnej struktury. Tutaj zawarł wszystko, czego nauczył się przez lata: modularność, naturalna kontrola klimatu, dachy wodne, interakcja z naturalnym środowiskiem oraz nowinki technologiczne.

VDL Penthouse
Penthouse

Richard and Dion Neutra Architecture

Richard Joseph Neutra (Wiedeń, 1892 – Wuppertal, 1970) był austriacko-amerykańskim architektem i teoretykiem. Ukończył wiedeński Uniwersytet Technologiczny w 1912 r. Spotkanie Neutry z Adolfem Loosem miało miejsce w 1910 r. i odegrało kluczową rolę w jego edukacji. Neutra uważał go za „nauczyciela, któremu zawdzięczam wszystkie moje pomysły dotyczące architektury”, W 1923 roku przeniósł się do Stanów Zjednoczonych. Podczas pobytu w Chicago Neutra poznał Louisa H. Sullivana, który był u kresu swojego życia i jako nauczyciel kończył swoje główne dzieło teoretyczne i testament kulturowy Autobiografia idei, które zostało opublikowane w 1924 roku. Później, podczas krótkiego pobytu w Taliesin w 1925 roku, współpracował z wpływowym architektem Frankiem Lloydem Wrightem. Jego poezja, oparta na ścisłym związku między architekturą a mieszkańcem, szeroko przyczyniła się do zdefiniowania „stylu kalifornijskiego”, który stał się światowym fenomenem w latach 50. XX wieku.

Neutra
Richard i Dion Neutra

Dion Neutra, urodzony 8 października 1926 roku, jest architektem i konsultantem tworzącym w stylu amerykańskiego modernizmu. Swoją pracę rozpoczął u boku ojca, Richarda Neutry, w wieku 11 lat. Uczęszczał na Uniwersytet Południowej Kalifornii, a spędził trzeci rok studiów za granicą w szwajcarskim Federalnym Instytucie Technologii. Studia ukończył z wyróżnieniem. Richard and Dion Neutra Architecture od 90 lat bada godne uwagi relacje między człowiekiem, przyrodą i architekturą.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close