Search

Paris Design Week 2019 | podsumowanie

Paris Design Week 2019

Paris Design Week 2019 zmierza ku końcowi, właśnie z tego powodu postanowiliśmy przedstawić Wam kilka ważnych faktów związanych z tym najciekawszym wydarzeniem w stolicy Francji.

Paris Design Week 2019 01
Maison et Objet 2019
Przede wszystkim tegoroczna impreza nosiła tytuł Hybrid, a niektóre z nowych trendów po raz pierwszy przedstawiono światu właśnie podczas Paris Design Week.

Paris Design Week 2019 19
Maison et Objet 2019

Maison et Objet

Bezsprzecznie jedną z najpopularniejszych imprez towarzyszących Paris Design Week jest Maison et Objet. Dzieje się tak dlatego, że to święto designu skupia najciekawszą sztukę współczesną i najbardziej poszukiwane wzornictwo do wnętrz. W rezultacie ta symbioza ściąga tu co roku najwierniejszych fanów designu z całego świata.

Paris Design Week 2019 16
Laura Gonzalez – Designer Of The Year 2019

Designer Of The Year 2019

Laura Gonzalez jest wszechstronną projektantką wnętrz, która z powodzeniem tworzy hotele, restauracje, sklepy oraz wnętrza prywatne. Oczywiście karierę rozpoczęła projektując nocne kluby, ale obecnie jest kreatorką 6 salonów Cartier, piekarni Pierre Hermé, a nawet koncepcji sklepów Occitane. Podczas Paris Design Week została okrzyknięta tytułem Projektantki Roku 2019 wrześniowych targów Maison et Objet.

Paris Design Week 2019 17
Laura Gonzales

Paris Design Week 2019 18
Laura Gonzales
Paris Design Week 2019 20
Seletti

Seletti

Od współczesnych mebli i oświetlenia do dekoracji i zastawy stołowej – Seletti miesza sztukę z ikonami dnia codziennego, dzięki własnej wizji i włoskiej doskonałości. W związku z tym marka była jednym z ciekawszych odkryć podczas wrześniowej edycji Maison et Objet.

ParisDesignWeek2019 21
Seletti
ParisDesignWeek2019 29
Vitra

Vitra

Podczas jesiennej edycji Maison et Objet szwajcarski producent po raz pierwszy zaprezentował kolekcję akcesoriów zdobionych wzorem rybich ości. Unikalne, pigmentowe dekoracje pojawiły się także na serii nowych poduszek, na drewnianych drzewkach i wazach Vitry.

ParisDesignWeek2019 30
Vitra
ParisDesignWeek 2019 42
Jonathan Adler

Jonathan Adler

Na swoim stoisku na Maison et Objet, Jonathan Adler zaprezentował kilka swoich bestsellerów, które dodatkowo zostały doprawione nowymi, pikantnymi dodatkami.

ParisDesignWeek2019 43
Jonathan Adler

ParisDesignWeek2019 33
The Talks

Plastic: A Second Chance

Na zakończenie podsumowania wydarzenie nie można nie wspomnieć ważnego panelu dyskusyjnego. W ramach wykładów i rozmów, wpływowa właścicielka galerii w Mediolanie, Rossana Orlandi, zebrała wokół siebe projektantów, konstruktorów i kreatorów. Temtem ich dysput był plastik, a w zasadzie jego zmieniający się status, ponieważ w rzeczywistości, z denerwującego śmiecia zmienia się w materiał przyszłości.

 

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close