Search

Beni Rugs 2020 – uwodzicielski miraż

Beni Rugs patio 01

Daleka podróż i ucieczka w egzotyczne zakątki świata to obecnie jedna z rzeczy, których wielu osobom może brakować najbardziej. Na te tęsknoty odpowiada, i koi, najnowsza kolekcja Beni Rugs. Choć sytuacja tego producenta, podobnie jak wielu innych, znacznie się skomplikowała z powodu pandemii, młoda firma postanowiła jak najlepiej wykorzystać niefortunną sytuację. Właśnie dlatego powstał fikcyjny świat, łączący płynnie w całość trzy różne estetyki. Widać tu wyraźnie zarówno brazylijski modernizm, czystość Bauhusu i pustynną zmysłowość Maroka.

Beni Rugs Canyon 01
Beni 2020

Kiedy ogólnoświatowe zalecenia pozostania w domu przekreśliły nasze plany na sesję zdjęciową w Kopenhadze, postanowiliśmy puścić wodze fantazji” – wspomina współzałożyciel firmy Robert Wright.

Beni Rugs terracotta 01
Beni 2020

Fantasmagoryczny świat Beni Rugs

Kampania powstała we współpracy z ilustratorką Charlotte Taylor. Jej multidyscyplinarne studio kreatywne Maison de Sable współpracuje z artystami zajmującymi się renderowaniem 3D. W ten sposób powstało odrębne, ale bardzo zróżnicowane wyimaginowane środowisko. Wystawne otoczenie kojarzy się z elementami nowej kolekcji Beni Rugs, którą można dostosować do własnych potrzeb. Ułożone obok chłodnego kamiennego basenu, pokrywające wypalony słońcem taras lub wabiące z zacienionego wnętrza domku z terakoty.

Beni Ourain
Beni Ourain

U podstaw Beni leży połączenie starożytnego rzemiosła i nowoczesnej technologii; więc wirtualna sesja, która czerpała z historycznych odniesień do Bauhausu i brazylijskiego modernizmu, wydawała się zabawnym sposobem podróżowania po świecie, mimo że utknąłem w domu. Zadaliśmy sobie pytanie, jak by to wyglądało, gdyby ta kolekcja była domem? Następnie zanurkowaliśmy w głąb naszego archiwum obrazów, osiedlając się w rozmarzonej modernistycznej willi położonej na wydmach marokańskiej Sahary. Charlotte i Maison de Sable byli idealnymi partnerami do stworzenia tego mirażu ”.

Beni Rugs pool 01
Beni 2020

Wymarzony, utopijny świat

Kampania to efekt projektu, przy którym Taylor po raz kolejny kolaborował z artystą CGI Victorem Rousselem. Wiosną tego roku także pracowali razem nad Sight Unseen Offsite Online.

Beni Ourain
Beni Ourain

Otoczenie i architektura powstały z chęci stworzenia czegoś pomiędzy brazylijskim modernizmem, pustynną architekturą i detalami z Barragána. Choć wszystkie przestrzenie zamieszkują ten sam świat, zróżnicowane krajobrazy i materiały tworzą poczucie miejsca bez miejsca. Ten temat bardzo nas zaciekawił. Aby przywrócić obrazom istotę rzeczywistości, skupiliśmy się na niektórych domowych detalach. Jak owoce i rzeźbiarskie przedmioty. Renderowana przestrzeń może czasami wydawać się sterylna i pozbawiona życia, więc staraliśmy się oddzielić nasze obrazy od tego zimnego wyglądu”.

Beni Rugs living room 01
Beni 2020

To wyimaginowane miejsce z pewnością jest odpowiednią przestrzenią do podziwiania nowych projektów Beni. Te, podobnie jak oryginalny styl marki Beni – Ourain, można wykonać na zamówienie. Dziesięć różnych kolorów tła i linii, dziewiętnaście  wzorów, dostępne w ośmiu rozmiarach do wyboru. Wszystkie wykonane tradycyjnymi technikami ręcznego tkania dywanów z 100% naturalnej wełny. Każdy dywan jest naprawdę jedyny w swoim rodzaju i stanowi każdego fana designu.

Beni-Rug Ourain
Beni Ourain

 

Zobacz także:

dywany-golran

cc-tapis-odkrywa-swiat-gestu-w-nowej-kolekcji

bioroznorodnosc-dzis-obchodzi-swoj-dzien

 

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close