Search

London Design Festival | włoski styl Ethimo

Ehimo 01

Lato już powoli za nami, a tymczasem wystartował sezon wystaw, targów i festiwali. Właśnie wystartował TAB 2019 – Biennale Architektury w Tallinie. Trwają też targi Maison & Objet w Paryżu. Już niebawem wystartuje także London Design Week, w ramach którego odbędzie się wystawa I-MADE. Jest to wydarzenie skupione wokół designu i sztuki z Włoch. Jednym z producentów, którzy zaprezentują się tu, a także w ramach programu Designjunction w King’s Cross, jest Ethimo.

KNIT_Patrick Norguet - london
Knit | Patrick Norguet

DNA Ethimo

Wielka pasja do ogrodów to od samego początku nieodłączna część DNA firmy. Marka powstała w 2009 roku, jednak fascynacja otoczeniem domu od ponad 40 lat stanowi historię rodziny. Ethimo obrał kierunek, który doprowadził do stworzenia i rozpowszechnienia kultury stylowego, eleganckiego życia na świeżym powietrzu. Uświadomił także, że dom ma także stronę zewnętrzną, z której można korzystać na równi z wnętrzami. Uczulił na dbałość o nasze relacje z naturą, które przybrały ważny nowy wymiar. Wskazał trend, który zmienił zielone otoczenie w filozofię życia.

Kilt Marcello Zilliani london
Kilt | Marcello Ziliani

To właśnie ta szczególna obserwacja przyrody i chęć pogłębionego dialogu z jej elementami doprowadziły do ​​pomysłu nowego projektu, przesyconego nowym entuzjazmem. W 1993 roku powstało Moutan Botanical Centre, ogród z niezliczoną ilością kolorów, położony we wspaniałej okolicy w Lacjum na granicy Toskanii i Umbrii. Znajduje się tu największa na świecie kolekcja piwonii. Tutaj zaistniały pierwsze elementy przyszłej kolekcji mebli ogrodowych Ethimo. Były wynikiem formalnego aspektu nieskończonej różnorodności kolorów i praktycznej potrzeby ugoszczenia wielu odwiedzających. Miały sprawić, by wizyty w parku była tak przyjemne, jak to tylko możliwe. Stoły, krzesła, ławki i parasole zostały zaprojektowane jako wyposażenie różnych obszarów parku. Czerpią inspirację z kolorów piwonii i wkrótce stały się eleganckimi, wyrafinowanymi elementami poprawiającymi ich otoczenie. Są narzędziami, które pomagają człowiekowi kontemplować piękno roślinności. To były fundamenty narodzin Ethimo, genialnej firmy kreatywnej, która dziś przenosi w świat „włoski styl życia na świeżym powietrzu”.

Esedra_Luca Nichelo london
Esedra | Luca Nichetto

Ethimo na London Design Festival

Ciągłość i innowacja to słowa kluczowe firmy. Nie tracąc z oczu oryginalnej tożsamości, nieustannie wprowadza nowe rozwiązania.  Wprowadziła nowe umiejętności i cechy zawodowe bez rezygnacji z pasji i entuzjazmu. Nie zaniedbała badań oraz etycznej i społecznej wartości przedsiębiorstwa mimo jego wzrostu. Te proste, jasne cele doprowadziły do ​​stworzenia kompletnego, wszechstronnego asortymentu mebli Made in Italy. Idealne połączenie formy i funkcji w fornie wygodnych, eleganckich produktów o ponadczasowym designie. Przez lata Ethimo nawiązało ważną współpracę z włoskimi i międzynarodowymi projektantami, którzy potrafią interpretować przestrzeń i pory roku w idealnej równowadze z naturą, współczesnym designem, kulturą
projektowania i emocji. W gronie tych twórców znaleźli się dotychczas Patrick Norguet, Luca Nichetto, Marc Sadler, Emmanuel Gallina, Mattia Albicini, Marcello Ziliani, Matteo Thun i Antonio Rodriguez, Christophe Pillet i Paola Navone. Kilka z ich kolekcji zobaczymy także na nadchodzący London Design Festival.

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close