Search

Baxter | współczesna meblowa arystokracja

Baxter_Moodbook-2015_01_03

Jedno dotknięcie, wrażenie pod palcami jest w stanie w ciągu sekundy utwierdzić w przekonaniu, że możemy mieć do czynienia tylko z marką Baxter. Kilkusetletnia tradycja tworzenia mebli dla arystokracji, mistrzostwo rzemiosła i najlepsze materiały. Do tego wyczucie stylu i nienaganna elegancja w połączeniu z przedsiębiorczością. Wszystko to czyni metkę Made in Italy adekwatną także do tak młodej firmy, która w przyszłym roku skończy 30 lat.

Piękno wg Baxter

Wywodzący się z Brianzy, miasta o kapitalnej tradycji meblarskiej, bracia Luigi i Paolo Bestetti postawili na nieoczywiste poszukiwanie piękna. Ich reinterpretacja angielskiej elegancji, w połączeniu ze sztuką obróbki i kształtowania skóry tworzą zupełnie unikatowe kolekcje. W rezultacie ich pasji do piękna i wytrwałości w jego żmudnych poszukiwaniach firma stawia sobie jasny cel. Chodzi mianowicie o przekazywanie emocji w ramach każdego ze swoich dzieł. Dzięki poszukiwaniom i odkrywaniu zapomnianych technik rzemieślniczych, a także umiejętnym ich łączeniu, powstała prawdziwa tożsamość marki.

Nie sposób nie zachwycić się produktami Baxter, najpierw na kolana rzuca estetyka. Nikt tu niczego nie oszczędza, bryły sof i foteli jasno dają znać, że to one grają pierwszoplanową rolę. Odważne, ale jednocześnie wykwintne, nie pozwalają przejść koło siebie obojętnie. Jednak wystarczy się zbliżyć, by wpaść w jeszcze głębszy zachwyt. Oto przed oczami widzimy niespotykane skórzane obicia, których faktury i kolory są zupełnie niepowtarzalne. Koncertowe wrażenie ma miejsce, kiedy siadając na wygodnym meblu, odczuwamy absolutny komfort. Nasza skóra niemal scala się ze skórzanym obiciem sofy i mruczy z przyjemności. To prawdziwie nowoczesne podejście do arystokratycznych oczekiwań, godne współczesnych królów.

Tworzone dla i przez klienta

Jak przystało na tak doskonały produkt, każdy mebel produkowany jest na zamówienie. Dzięki temu można swobodnie proponować rozwiązania i wykończenia, których nie znajdziemy w katalogu. W rzeczywistości można dostosować różne detale i funkcje. Od koloru i rodzaju skóry, koloru nici użytej do szycia, aż po wykończenia metalu nóg i ramy. Klient ma wpływ na każdy aspekt, a w rezultacie wykorzystując nieskończona ilość kombinacji, może kreatywnie realizować swoje indywidualne upodobania.

Dzisiaj marka obecna jest już na pięciu kontynentach, znajdując rzesze amatorów na całym świecie. kolekcji współtworzonych przez najlepszych włoskich projektantów. Warto tu wspomnieć choćby Paolę Navone, ponieważ to właśnie jej niepowtarzalne wyczucie koloru odcisnęło trwały ślad na charakterze marki. Pierwszym jej projektem dla Baxter była słynna sofa Chester Moon. W ten sposób reinterpretacja angielskiego klasyka potwierdziła ideę i dążenie Baxter do tworzenia współczesnej meblowej arystokracji. I widać to także w każdym stole, krześle czy fotelu z metką włoskiego producenta.

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close