Search

Colore rosso | czerwienie Porro

porro rosso 09

Ciągłe badania Porro nad materiałami i kolorami skupiają się na tysiącach odcieni czerwieni. Carmino – karmin, rosso antico czyli czerwień antyczna oraz rosso cine – chińska, zostały wybrane dla wykończeń systemów i produktów z kolekcji marki. Rezultat ręcznej pracy i procesów technologicznych, uwalnia wyszukany smak i podkreśla niezwykły kunszt Porro.

porrorosso07
Offshore

Offshore | Piero Lissoni 2019

Mistrzostwo rzemiosła wprost emanuje z serii szafek Offshore projektu Piero Lissoniego. Kolorystyka nawiązująca do malarstwa abstrakcyjnego, jednocześnie przywołuje skojarzenia z klasycznymi orientalnymi meblami. Wykonane z drewna jesionowego, z półkami 45°, powstały jako rezultat pieczołowitej pracy prawdziwych specjalistów. Komody są teraz dostępne w nowym kolorze wykończenia , który pojawił się w palecie Porro. To frassino carmino, wybarwienie, które osiąga się w długotrwałym i powtarzalnym procesie obróbki ręcznej. Dzięki niej właśnie początkowo ciemny kolor, zmienia się w fascynującą czerwień. Także sposób otwierania drzwi komody jest niezwykły. Mianowicie uchwyt stanowi wyłożony metalem otwór, w efekcie odkrywa także nowe wrażenia także pod palcami.

porro rosso 04
Modern Beat

Modern Beat | Piero Lissoni + Porro Research Centre 2019

Zawieszona na nóżce Left, kompozycja Modern Beat bawi się na przemian pustymi i wypełnionymi przestrzeniami. Całość spinają dwa metalowe blaty w kolorze rosso antico. Między nimi seria szafek lakierowanych w kolorze kości słoniowej oraz metalowych pudełek w wykończeniu barwy żelaza. Ta mała rodzina komód jest dostępna w 3 rozmiarach i niezliczonej ilości kombinacji kolorystycznych.

porrorosso05
Load-it

Load-it | Wolfgang Tolk 1995/2019

Ten regał to ikona, zaprojektowany przez Wolfganga Tolka w 1995 roku, i wciąż bestseller Porro. Wszechstronny system półek na książki, który może spełniać różne funkcje. Tutaj zaproponowano surową kompozycję z cieniutkimi półkami w kształcie L. Wykończenie rosso antico znalazło się na półkach, a także na panelach ściennych. W ten sposób powstało wrażenie wiszącego mostu.

porro rosso 01
Gap

Gap | Carlo Tamborini 2018

Przyścienna biblioteczka to obiekt o rzeźbiarskiej wymowie. Obejmuje tło, cienkie półki i charakterystyczną zewnętrzną metalową ramę. Ta natomiast dodatkowo podkreśla granicę mebla dzięki osadzonemu wzdłuż całego obramowania paskowi oświetlenia LED. Ten zorientowany w pionie projekt jest cennym i uniwersalnym rozwiązaniem. Dzięki niewielkim rozmiarom i spektakularnemu efektowi świetlnemu, umebluje każdą przestrzeń w domu. Dostępne są dwa wspaniałe wykończenia metalu: rosso cina and grigio piombo. Natomiast natężenie oświetlenia LED może być dostosowane za pomocą aplikacji na smartphona.

porrorosso06
Metallico

Metallico | Piero Lissoni 2011

Stół wyróżnia lekkość blatu oraz nóg, ponieważ całość wykonano z jednego arkuszu aluminium o grubości zaledwie 12 mm. Wyjątkowe wykończenie uzyskuje się dzięki specjalnemu procesowi nakładania grubej warstwy lakieru, po czym następuje ręczne polerowanie i woskowanie. Poza tym blat można wybrać również spośród 16 rodzajów drewna z kolekcji Porro. Stół z kolei dostępny jest w formie prostokątnej a także kwadratowej. Producent, poza rozmiarami dostępnymi w katalogu, przewiduje możliwość stworzenia stołu także na specjalne zamówienie.

porro rosso 03
Ferro

Ferro | Piero Lissoni 1994

Wyśmienite detale i mocna sylwetka definiują stół, który zdecydowanie faworyzuje krętą i zakrzywioną linię. Zaokrąglone krawędzie i solidne połączenia uzupełniają jego toższamość wizualną.  Wykonano go z lutowanego i zakrzywionego arkuszu metalu, w wielu wyrazistych wykończeniach. Mebel, poza standardowymi i specjalnymi wymiarami, występuje także w wersji niskiej. Przewidziano nawet jego wersję outdoorową.

porro rosso
Modern + Load-it

Modern + Load-it | Piero Lissoni + Wolfgang Tolk 2019

W najnowszym scenariuszu Porro, ściany znikają a to meble stają się architekturą. Zaskakują liniami bez zarzutu, niezwykłą mieszanką funkcji i materiałów oraz nową przestrzenią dla koloru. Dokładnie tak, jak czyni to podwójnej wysokości kompozycja, otaczając okno wzdłuż jego całej szerokości. Mamy więc bazę i zawieszony blat z drewna eukaliptusa. Zestawiono je u góry z regałem ze stalowymi półkami i panelem ściennym. Na nim właśnie zawieszono moduł z lakierowanymi na kolor rosso cina drzwiczkami. Razem z nim 4 witrynki o transparentnych, podświetlanych półkach i i z tylną ścianką także wykończoną w kolorze rosso cina. Całą niszę wypełnia harmonia mebla i architektury, które razem dopełniają i zdobią przestrzeń.
 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close