Search

Rimadesio | przestrzeń podzielona

Drzwi przesuwne Sail Rimadesio_Studio Forma 96_foto1

O systemach przesuwnych Rimadesio mówi się jako o najciekawszych i najbardziej precyzyjnie wykonanych na świecie. Nie ma się co dziwić – fantastycznie podkreślają piękno architektury i umiejętnie łączą się ze współczesnym designem. Zachwycają zarówno kunsztem wykonania, technologią, skalą, jak i mnogością wykończeń.

Dzielenie przestrzeni za pomocą szkła z metalowymi profilami powróciło do łask. W rezultacie powstało całkowicie nowe spojrzenie na współczesne aranżowanie wnętrz. Znane z loftów partycje pozwalają poczuć komfort i swobodę, sprzyjając intymności i umożliwiając szybką zmianę aranżacji oraz funkcjonalności poszczególnych stref. Systemy przesuwne zajmują mało miejsca; znajdują zastosowanie zarówno w wąskich korytarzach, domowych salonach, garderobach czy gabinetach, jak i przestrzeni biurowej. Łączą tradycję, wywodzącą się ze starych fabryk z nowoczesnością, nadając przestrzeni lekkości i elegancji. Co więcej doświetlają wnętrza i optycznie je powiększają. Pozwalają na zamknięcie lub przysłonięcie części pomieszczenia, a poprzez możliwość personalizacji – zarówno w wyborze ramy, jak i szkła, dają nieskończone możliwości tworzenia własnych projektów. Szklane tafle nie zabierają miejsca przy otwieraniu. Łatwo je połączyć w zabudowy, pozwalając na podział większych przestrzeni.

Drzwi przesuwne Velaria Rimadesio_Studio Forma 96
Drzwi przesuwne Velaria

Profesjonalny projekt

Każdy z systemów Rimadesio wykonywany jest na zamówienie i może zostać dostosowany do wystroju oraz architektury nieruchomości. Przygotowanie projektu i jego realizacja spoczywa w rękach doświadczonych architektów ze Studio Forma 96, gwarantujących trwałość konstrukcji, precyzyjny pomiar i wykonanie. Specjaliści z warszawskiego, poznańskiego i wrocławskiego studia pomagają przy wyborze rodzaju szkła i aluminium, czuwając nad właściwymi proporcjami projektu. Architekci i klienci chętnie korzystają z ich pomocy. Decydując się na współpracę trafiają do rzetelnych konsultantów, którzy mają za sobą kilkaset tego rodzaju realizacji i potrafią zrobić z każdego pomieszczenia architektoniczną perłę. Drzwi przesuwne Rimadesio dostępne są w Studio Forma 96 w kilku wersjach: Daimon, Sail, Soho, Velaria, Stripe, Siparium, Graphis, Graphis Plus i Graphis Light. Każda kolekcja zapewnia subtelnie odmienną estetykę projektową:

Drzwi przesuwne Daimon Rimadesio_Studio Forma 96_foto
Drzwi przesuwne Daimon

Daimon

to wyrazista propozycja uwypuklająca cechy architektury pomieszczeń. Krzyżuje pionowe aluminiowe profile i oryginalny poziomy nadruk w podwójnym szklanym panelu. Ich oryginalna i fascynująca estetyka trafi w gusta wielbicieli minimalistycznego stylu.

Drzwi przesuwne Sail Rimadesio_Studio Forma 96_foto
Drzwi przesuwne Sail

Sail

czyli tak naprawdę współczesna wersja boazerii to dwustronny panel przesuwny dostępny w wersji fornirowanej orzechem lub dębem. Pionowe linie ocieplają charakter całego wnętrza, wprowadzając do niego przytulną i elegancką atmosferę.

Drzwi przesuwne Soho Rimadesio Studio Forma 96_foto
Drzwi przesuwne Soho

Soho

to panele zupełnie przypominające partycje w tradycyjnych japońskich domach, pokazane jednak we współczesnym, bardzo nowoczesnym kontekście.

Drzwi przesuwne Velaria Rimadesio Studio Forma 96_foto1
Drzwi przesuwne Velaria

Velaria

drzwi przesuwne wykonane z aluminium o minimalnej grubości. System, podobnie jak inne kolekcje przesuwne, wyposażono w opatentowane innowacyjne rozwiązania. Gwarantują one najwyższą swobodę projektowania, łatwą instalację i komfort użytkowania. Na przykład zastosowanie teleskopowej konstrukcji przesuwnej, pozwala zniwelować różnicę w wysokości sufitu.

Drzwi przesuwne Stripe Rimadesio Studio Forma 96_foto
Drzwi przesuwne Stripe

Stripe

system z poziomymi aluminiowymi listwami, nadający się do każdej części domu; od salonu, czy sypialni, do pomieszczeń biurowych. Gęsto ustawione poprzeczki nadają rytm światłu przechodzącemu przez szklany panel, w rzeczywistości subtelnie rzeźbiąc pomieszczenie.

Graphis plus

to prosta, ale bardzo stylowa konstrukcja z panelami wykonanymi z lakierowanego szkła i profilu aluminiowego o minimalnej grubości. Graficzną geometrię przełamuje tu metalowy uchwyt z lakierowaną wstawką szklaną pasującą do panelu.

Drzwi przesuwne Graphic Light Rimadesio Studio Forma 96_foto
Drzwi przesuwne Graphic Light

Graphis light

to propozycja zaprojektowana specjalnie do zamykania stref garderób. Lekki, oszklony panel, powiązany z aluminiową strukturą, jest doskonale pyło i kurzoszczelny.

Drzwi przesuwne Siparium Rimadesio Studio Forma 96_foto
Drzwi przesuwne Siparium

Siparium

to czysta pochwała prostoty. Projekt, zarówno w wersji składanej i wahadłowej, wyróżnia się wszechstronnością projektowania, stanowiąc tło dla aranżacji wnętrza.

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close