Search

Gucci Garden – nowy concept store na mapie Florencji

Gucci Garden Florencja

Dom mody Gucci słynie z eklektycznych wzorów i zaskakujących mieszanek stylistycznych. Od lat akcesoria florenckiej marki stanowią must have wszystkich wielbicieli wielkiej mody.

Concet store

Teraz, pod czujnym okiem Alessandro Michele – dyrektora kreatywnego brandu, firma po raz kolejny podkreśla swą rolę prekursora trendów w branży poprzez nowy concept store. Gucci Garden to kompletne doświadczenie florenckiej marki, w które można się zagłębić w XIV wiecznym Palazzo della Mercanzia. Od 2011 roku w tym miejscu funkcjonuje Gucci Museo. Między Piazza della Signora, Galerią Uffizi i Piazza di San Firenze tradycyjny retrospektywy aspekt muzeum przenika się z kreatywną przestrzenią sztuki, mody, instalacji i akcesoriów.

Wielopoziomową galerię mody można zwiedzić za jedyne 8 euro, przy czym dwa pierwsze piętra są bezpłatne; mieszczą concept store utrzymany w eleganckim stylu. Bordowe lakierowane meble na tle ścian w kolorze ciepłej ochry stanowią interesujące tło dla szalonych wzorów Gucci.

Wyższe piętra kryją galerie wprowadzające stopniowo zwiedzających w historię marki i jej filozofię mody.

Gucci Osteria

Na szczycie kryje się zaskakująca „wisienka na torcie” – Gucci Osteria. Bynajmniej nie jest to typowa włoska restauracja z pastą i pizzą. Mistrzem kuchni jest sam Massimo Bottura, szef Osteria Francescana nagrodzonej trzema gwiazdkami Michalin. To obietnica wyjątkowych smaków, zróżnicowanych i złożonych jak firmowe wzory.

Szef Bottura proponuje wariacje na temat kuchni włoskiej z wszelkimi możliwymi wpływami najróżniejszych kuchni świata. Choć nie zabraknie pasty i dekadenckiego grzybowego risotto z pewnością będzie to kolejne unikalne doświadczenie jakiego doznamy przy Piazza della Signoria 10 we Florencji.

Stolik oczywiście po wcześniejszej rezerwacji, ale moda Gucci dla wszystkich bez limitów.

Zobacz także:

Horacy bohaterem pokazu Gucci S/S 2018

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close