Search

Ferrari & Hublot- gdy moc łączy się z precyzją

Hublot

Włoski producent sportowych samochodów Ferrari połączył siły z kultową szwajcarską marką zegarków Hublot w 2011 roku i od tego czasu ich współpraca cały czas kwitnie.  Wizja obu firm opiera się na dążeniu do perfekcyjnej estetyki, innowacyjności oraz doskonałej techniki.

Od 2011 roku powstało już wiele wspólnych projektów sygnowanych Ferrari i Hublot. Jednym z nich jest zegarek MP-O5 LaFerrari z 2015 roku, którego proces tworzenia przebiegał równolegle z procesem tworzenia modelu Ferrari o tej samej nazwie.

Hublot od dawna poszukuje inspiracji pośród projektów Ferrari. Szwajcarów fascynują różne aspekty, takie jak zwinność i wszechstronność, jak w przypadku GTC4 Lusso, czy elegancja linii kabrioleta California T. Projektanci Hublot dokładnie studiują szkice i rysunki techniczne powstających modeli Ferrari i z niesamowitym namaszczeniem przekładają pewne elementy na projekty zegarków.

Przedstawiamy The Big Bang Ferrari Trio-

złoto, tytan i węgiel

W grudniu 2016, podczas wyścigów na torze w Daytona Beach na Florydzie, Hublot oraz Ferrari zaprezentowało najnowsze modele zegarków: Unico King Gold (wyprodukowano tylko 500 egzemplarzy), Unico Carbon (500 egzemplarzy) oraz Unico Titanium (1000 egzemplarzy).

Jak wskazują nazwy poszczególnych modeli, każdy z zegarków wykonany jest z innego materiału. Do wykończenia tarczy, w modelu King Gold, użyto 18-karatowego różowego złota. Detale w modelu titanium wykonane zostały z rodu oraz tytanu. Z kolei przy produkcji modelu Carbon w dużej mierze użyto węgla oraz niklu. Wszystkie trzy modele kolekcji posiadają także elementy wspólne. Bransoleta oraz tył koperty w każdej wersji są takie same. Na każdym znajduje się także charakterystyczny czerwony napis Ferrari oraz logo marki.

Wszystkie 2000 egzemplarzy tej limitowanej edycji zostały starannie wykonane w siedzibie Hublot w Nyon, w Szwajcarii przez kameralny zespół składający się z wybitnych projektantów i zegarmistrzów. Fabryka Hublot to ponad 14 tys. m2 powierzchni zakładowej, na której oprócz produkcji wieloseryjnej, na hali znajdują się także warsztaty, w których najlepsi rzemieślnicy wykonują ręcznie, limitowane egzemplarze.

Prace wykończeniowe

Piękno tkwi w szczegółach. Tak jak już wcześniej pisaliśmy, wszystkie wersje zegarków z kolekcji The Big Bang mają takie same paski, wykonane z kauczuka Black Alcantara, Są one także haftowane czerwonymi nićmi. Kolorystyka ściśle nawiązuje do tradycyjnej tapicerki Ferrari. Klient może także zamówić inną, bardziej luksusową wersję paska, wykonaną z czarnej skóry Schedoni, także używanej przez Ferarri przy wykończeniach wnętrza aut.

Unico- mila w minutę

Każdy zegarek The Big Bang wyposażony jest w specjalny mechanizm Unico, opatentowany przez Hublot. Przyjemne dla ucha tykanie zegarka, to nie jedyna zaleta tego systemu. Na odwrocie koperty znajduje się szybka, przez którą zobaczyć można mechanizm w kształcie obracającego się samochodowego koła. To kolejny przykład inspiracji wziętej z pojazdów włoskiej firmy. Forma mechanizmu przypomina ikoniczne felgi Ferrari.

Każdy model z kolekcji The Big Bang posiada nawiązania do sportowych aut. Na każdej z godzin cyferblatu, odnajdziemy takie detale. Charakterystyczny koń z logo Ferrari znajduje się na godzinie szóstej. Licznik minut oraz daty, zaprojektowany w formie przypominającej prędkościomierz, umieszczony jest na godzinie trzeciej. Z kolei na dziewiątej znajdziemy licznik sekund przypominający pompę powietrza. Taki zegarek to prawdziwa perełka dla fanów motoryzacji.
Zobacz także:

Zegarki Hublot na Art Basel Miami

Apple watch na Salone del Mobile

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close