Search

Kolory dnia wg Carpet Edition

Kolekcja Lòbia, carpet Edition_pointofdesignpl

Carpet Edition to obietnica wyjątkowej opowieści przeniesiona na wzór dywanu. Zainspirowany obserwacją światła padającego na fasady typowo śródziemnomorskich budynków i jego ruchem, które zmienia ich wygląd i anatomię, Lòbia jest doskonałym wyrazem narracyjnej sugestii, typowej dla projektów włoskiej projektantki – Giulii Ferraris . Piękno śródziemnomorskich krajobrazów miejskich przenosi się na dywany, wyposażenie akcesoriów, które są ogólnie uważane za dwuwymiarowe, ale dzięki umiejętnemu kunsztowi stają się materialne i rzeźbiarskie. Obrazy budynków i miejsc sakralnych, otulone światłem w różnych porach dnia, zostały przeniesione na projekt w motywie graficznym i geometrycznym.

Kolekcja Lòbia, Carpet Edition, projekt: Giulia Ferraris. Zdjęcie: Mattia Aquila

Architekturę wyobrażam sobie jako nieruchomego widza upływającego czasu. Światło, poruszając się wokół niego, wybiera stronę do podświetlenia. Kiedy światło zmienia się pod koniec dnia, staje się łagodniejsze i cieplejsze, zmienia się całe postrzeganie budynku lub przestrzeni. W małych uliczkach osiedli, otoczonych murami z kamienia, trawertynu lub marmuru, czułam się jak w teatrze cieni, gdzie cienie deformują się, a głębsze i ciemniejsze barwy zastępują wibrujący złoty zachód słońca, stając się wieczorem.

Giulia Ferraris

Kolekcja Lòbia

Dywany Terra i Polvere przypominają kolory o świcie i południu, odcienie Radice i Marmo przywodzą na myśl nocne krajobrazy.

Dywan Radice, kolekcja Lòbia, Carpet Edition, projekt: Giulia Ferraris. Zdjęcie: Mattia Aquila

Radice swoimi ciepłymi i ciemnymi tonami przypomina barwy, którymi zachody słońca malują miasto.

Dywan Marmo, kolekcja Lòbia, Carpet Edition, projekt: Giulia Ferraris. Zdjęcie: Mattia Aquila

Marmo, z niuansami, które skłaniają się ku niebieskiemu, przypominają nam światło o zmierzchu.

Lòbia jest zatem opowieścią o śródziemnomorskim dniu, podzieloną na cztery momenty, z których każdy razem z architektonicznym „odciskiem”, jest bohaterem konkretnego dywanu. Ta nowa kolekcja, która powiększa katalog hand made firmy, mocno podkreśla dbałość o design, nadążanie za trendami i realizowanie propozycji młodszych pokoleń.

Zobacz także:

Sara Ferrari dla Carpet Edition: Enna & Veda

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close