Search

Carpet Edition z baśniową kolekcją Damask

Carpet Edition _Damask_Waterfall rubino

Kolekcja Damask z Carpet Edition to jedna z najbardziej prestiżowych propozycji z katalogu Hand Made. Damaszek, udręczona i wykwintna stolica Syrii, nadała swoją nazwę słynnej tkaninie i motywowi. Jego historia przetoczyła się przez Chiny, starożytną Grecję i Persję, aż wreszcie dotarła do nas. Ten wielki klasyk doskonale potrafi dopasować się do współczesnego gustu.

Carpet Edition_Damask_Waterfall sabbia
Waterfall sabbia

Kolekcja Damask obejmuje wiele wersji, które dostosowują się do dowolnego kontekstu.

Carpet Edition_Damask_Waterfall argento
Waterfall argento

Ponad dwadzieścia dostępnych dywaników damasceńskich powstało z różnych proporcji bambusa, wełny, wiskozy i bawełny w zależności od modelu.

Carpet Edition _Damask_Waterfall nero
Waterfall nero

Oryginalna technika, która na przestrzeni wieków charakteryzowała i definiowała „styl adamaszku” oznacza, że ​​wątek i osnowa w jednolitym kolorze są wiązane i tkane ręcznie.

Carpet Edition_Damask_Shadow
Shadow

W ten sposób powstają wzory i projekty, które pojawiają się w wyniku kontrastu między kryciem a połyskiem.

Carpet Edition_Damask_Revise grigio bruciato
Revise grigio bruciato

Tradycja i nowoczesność Carpet Edition

Carpet Edition zachowuje antyczną metodę ręcznego wiązania, ale dodaje do niej drobiazgowe rzeźbienie. W ten sposób, poza prestiżem perskiego węzła, wyczuwa się także subtelny efekt trójwymiarowości.

Carpet Edition_Damask_Eden
Eden

Wszystko za sprawą wyjątkowych umiejętności rzemieślników. To oni, po zawiązaniu tysięcy nitek czyszczą dywan, pozbywając się nadmiaru włókien i wykonują precyzyjne rzeźbienia.

Carpet Edition_Damask_Reptilia
Reptilia

Na koniec tego długiego i żmudnego procesu każdy dywan, umocowany na ramie, schnie na słońcu. Dzięki temu nici nie tracą swojego blasku i elastyczności.

Carpet Edition_Damask_Lotus grigio
Lotus grigio

Bogata kolekcja obejmuje bardziej klasyczne wzory jak Waterfall, Elegance, Secret, Lotus lub Revise. Odnajdujemy w nich typowe motywy, ale zrealizowane w niezwykłych i jaskrawych kombinacjach kolorystycznych.

Carpet Edition_Damask_Pixie
Pixie

Jednak istnieją również wersje „zrewidowane”, w których rzeczywista technika stanowi wspólnym wątkiem tradycji. Tak więc Dry i Reptilia prezentują zaokrąglone wzory.

Carpet Edition_Damask_Dry
Dry

Natomiast Pixie oraz Mood zachwycają niesamowitymi odcieniami. Z kolei Savage oczarowuje inspiracjami wprost ze świata natury.

Carpet Edition_Damask_Savage
Savage

Wybór wysokiej jakości naturalnych materiałów na te ekologiczne dywany zmniejsza efekt palowania. Sprawia także, że ​​są one kompatybilne z ogrzewaniem podłogowym.

Carpet Edition_Damask_Elegance Caramello
Elegance Caramello

Niezwykle wygodne, są również bardzo odporne, a dzięki temu idealnie nadają się także do użytku kontraktowego lub komercyjnego. To kolejny dowód, że Carpet Edition oferuje wszechstronne rozwiązania. Jednocześnie unikalne, wykwintne, rzemieślnicze, z dbałością o każdy szczegół i gotowe na spotkanie z każdym stylem i potrzebą.

Carpet Edition_Damask_Mood
Mood

Zobacz także:

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close